Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

12.03.2018


Pärnu linnavalitsus on valmis analüüsima Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikme Siimo Lopsiku ettepanekut hakata noortele vähemalt kolme lapsega peredele tasuta elamumaad jagama, kuid ei soovi enne analüüsi valmimist sellele hinnangut anda.

Linnavolikogu liige Siimo Lopsik esitas volikogule eelnõu, milles tahetakse teha linnavalitsusele ülesandeks korraldada noortele vähemalt kolme lapsega peredele tasuta elamumaa andmine. Vastav analüüs ja kuluarvestus tuleks välja töötada 15. detsembriks.

Eelnõu seletuskirjas kirjutas Lopsik, et linnalähedase krundi saamise eelduseks võiks lisaks Eesti kodakondsusele ja Pärnu linna sissekirjutusele olla kolme alaealise lapse olemasolu peres ja kohustus rajada krundile teatud aja jooksul kodu. Linnapoolse panusena näeb Lopsik veel taristu rajamist, tüüpprojektide pakkumist ning „koostöö soodustamist“ näiteks Kredexi ja moodulmaju tootvate kohalike ettevõtetega.

„Pärnus on mitu moodulmajade tootjat, kellega näiteks oleks mõistlik koostööd teha ja kes saaksid soodsatel tingimustel pakkuda tüüplahendusi kindlate elamutüüpide näol,“ selgitas Lopsik.

Eelnõule arvamuse andnud linnavalitsus leidis, et ilma põhjaliku analüüsita ei saa midagi korraldada. Kuna Lopsiku sooviks oli elamumaa jagamist analüüsida ja teha selle kuluarvestus, oli linnavalitsus päri need enda peale võtma.
Analüüs peaks selgitama, kas vähemalt kolme lapsega perede toetamiseks on kõige efektiivsem neile elamumaad anda, sest perel ei pruugi jätkuda raha maja ehitamiseks. Võib-olla selgub, et ainult väheseid peresid toetav ettevõtmine läheks liiga kalliks ja otstarbekam oleks sama raha eest paljulapselisi peresid teisiti toetada.

Pärnu koalitsioonilepingule alla kirjutanud valimisliidu Pärnu Ühendab, Keskerakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu esindajad on kokku leppinud kavatsuses toetada noorte spetsialistide jaoks üürikorterite ehitamist ja kommunikatsioonidega varustatud elamumaade kasutusse andmist osavaldades.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


 

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid