Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

29.03.2018

Pärnu linnavolikogu otsustas anda Pärnu linna teenetemärgi kümnele inimesele, kellel on silmapaistvad teeneid linna ees.

Teenetemärgi number 92 saab Vaasa linnavalitsuse kantseleiülem Anna-Maija Iitola, kellele antakse teenetemärk Vaasa ja Pärnu sõprussuhete hoidmise ja arendamise eest. "Sõprussuhete hoidmisel on oluline, et inimeste lahkumisega oma ametikohtadelt ei kustuks linnadevaheline suhtlus. Vaasa ja Pärnu sõprussuhete jooksul on mõlemas linnas vahetunud inimesi, nii linnajuhte kui ametnikke. Anna-Maija on suutnud hoida linnadevahelist suhtlust Vaasa linnavalitsuses olulisena, ta on suhete keskpunkt Vaasa linnavalitsuses," ütles Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Koidula gümnaasiumi direktorit Indrek Kaldot (märk number 93) tunnustati Pärnu linna hariduselu eduka arendamise ja reaalhariduse propageerimise eest. "Indrek Kaldo on juhtinud kooli edukalt läbi muutuste, kaitstes ise doktoritööd ja olles ainus doktorikraadiga koolidirektor piirkonnas. Koidula gümnaasiumil on Pärnu linnas ainsana toimivad koostöölepingud kõigi Eesti suuremate ülikoolidega, õpilastele korraldatakse erikursusi ja praktikume, kasutades selleks ülikoolide laboreid ja tehnikat. Indrek Kaldo on edukalt kaasanud kollektiivi otsustusprotsessidesse, koolis on ellu viidud uusimad haridustrendid ning koolis töötavad pädevad ja uuendusmeelsed õpetajad," rääkis volikogu aseesimees Hillar Talvik.

Endla teatri näitleja ja lavastaja Enn Keerd saab teenetemärgi number 94 kultuurielu rikastamise eest näitleja ja lavastajana. "Enn Keerdi loomingulisse biograafiasse kuulub üle 80 osatäitmise ja 40 lavastuse. Ta on olnud Pärnu teatrile truu nii selle parematel kui halvematel aegadel ning on Endla praeguse loomekollektiivi staažikaim ja teenekaim liige. Enn Keerd on pälvinud publikulemmiku tiitli ja kuus korda kolleegipreemia, nendest viis korda lavastajana," iseloomustas linnakodaniku maja ümarlaua esindaja Hilja Treuberg.

Pärnu haigla kopsuarsti Ursula Mooni (märk number 95) tunnustati pikaaegse ja pühendunud töö eest kopsuhaiguste arsti ja ravi eestvedajana, ennetus- ja nõustamistegevuse ning pärnumaalaste elukvaliteedi tõstmise eest. "Ursula Moon ja tema meeskond nõustavad igal aastal ligi sadat suitsetamisest loobujat. Ta on oma eriala tõeline professionaal, hooliv, sõbralik ja abivalmis nii patsientide kui kolleegide suhtes. Läbi isiklike läbielamiste on Ursula Moon eeskujuks, et just positiivne ellusuhtumine aitab eluraskustest üle saada," kirjeldas Pärnu haigla juhatuse esimees Urmas Sule.

Pärnu kunstide maja kunstiõpetuse õpetaja Silvia Nõukas saab teenetemärgi number 96 pühendunud ja silmapaistva tegevuse eest kunstiõpetajana ja illustraatorina. "Alates 1970. aastast kunstiõpetuse õpetajana töötav Silvia Nõukas on väga mitmekülgne ja uuendusi otsiv, kasvatades õpilastel maailma mõistmist läbi kunsti. Ta on aastaid juhendanud õpilasi, kellest on saanud silmapaistvad kunstnikud. Silvia Nõukas on Pärnu kihelkondade rahvarõivaste raamatu kunstnik-illustraator," rääkis kunstide maja direktor Tiit Erm.

Kelner, restorani vahetuse ülem ja kutseõpetaja Peep Peetersoo saab teenetemärgi number 97 eduka ja pühendunud õpetajatöö, kutsehariduse populariseerimise ja restoraniteeninduse valdkonna arendamise eest. "37 aastat hotellis Pärnu kelnerina ja vahetuse vahemana töötanud Peep on oma südameasjaks võtnud teeninduskultuuri ja kvaliteedi tõstmise. Oma kogemusi jagab ta ka kutseõpetajana ja praktikajuhendajana Pärnumaa kutsehariduskeskuses juba 18 aastat. Peepu on tunnustatud Pärnumaa Kutsehariduskeskuse Aasta Õpetaja 2015 tiitliga," ütles linnavolikogu liige Varje Tipp.

Kauaaegset Rääma põhikooli õpetajat ja rahvatantsujuhti Laine Pärki (märk number 98) tunnustati kauaaegse töö eest õpetajana ja rahvakultuuri eestvedajana. "46 aastat Rääma põhikoolis õpetajana ja rahvatantsurühmade juhendajana töötanud Laine Pärk on rahvatantsu juurde toonud sadu õpilasi, kellest mitmed on kasvanud rahvatantsujuhtideks. Ta on osalenud kooli rahvatantsurühmadega üle-eestilistel tantsupidudel 16 korral, löönud rahvaliku muusika ansambli Simbel koosseisus kaasaarvukatel linna ja välisriikide üritustel. Sajad õpilased võivad kõnetada Laine Pärki tiitliga "Minu esimene õpetaja"," kõneles volikogu liige Vahur Mäe.

Muusik, näitleja ja ettevõtja Mihkel Smeljanski saab teenetemärgi number 99 kultuurielu rikastamise eest näitlejana ja muusikuna. "Oma näitlejakarjääri jooksul on tal ette näidata üle 50 rolli nii teatrietendustes kui filmides. Mihkel Smeljanski on ansambli Kuldne Trio asutajaliige, korraldanud mitmeid suurüritusi ja suvetuure. Avaldanud koos Jüri Vlassoviga raamatud "Kuraditosin kodukirjandit teemal Kuldne Trio" ja "Kuldne trio. Ausalt ja avameelselt"," rääkis volikogu liige Vahur Mäe.

Pärnu Tammsaare kooli õpetajat Leili Sägit (märk number 100) tunnustati kauaaegse ja pühendunud töö eest eesti keele õpetajana ja kultuurielu edendajana Pärnu vene õppekeelega koolis. "1976. aastast Pärnu Tammsaare koolis eesti keele ja kirjanduse õpetajana töötav Leili Sägi on alati valmis aitama oma kolleege, jagama töökogemusi ja meetodeid. Ta on juhtinud mitmeid nii koolisiseseid kui ülelinnalisi lõiminguprojekte, löönud kaasa rahvusvahelistes projektides ja on tunnustatud väliskoolitaja. Leili Sägi on välja töötanud eesti kirjanduse ja eesti keele kui teise keele alast õppevara, olnud retsensendi rollis, esinenud ajakirjanduses pedagoogilistel ja erialastel teemadel," tutvustas Tammsaare kooli direktor Riho Alliksoo.

Näitleja ja muusik Jüri Vlassov saab teenetemärgi number 101 kultuurielu rikastamise eest näitleja ja muusikuna. "Oma näitlejakarjääri jooksul on tal ette näidata üle 60 rolli nii etendustes, filmides kui teleseriaalides, lisaks etendustele on ta teinud muusikalisi kujundusi. Jüri Vlassov on ansambli Kuldne Trio asutajaliige, ta on avaldanud koos Jüri Vlassoviga raamatud "Kuraditosin kodukirjandit teemal Kuldne Trio" ja "Kuldne trio. Ausalt ja avameelselt"," rääkis volikogu liige Vahur Mäe.

Pärnu linn on teenetemärke välja andnud aastast 2007. Vaata lisaks: Pärnu linna teenetemärk

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid