Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

03.04.2018

Käesoleval aastal tähistatakse Pärnu Päeva juba kaheksandat korda. Tegemist on linnaelanikele mõeldud päevaga, kus põnevaid tegevusi jätkub kogu perele.

Päeva sündmused saavad alguse juba varavalges. Alates kella 6.30st kuni 21.00ni toimub bussijaama ootesaalis klaverimaraton. Pianist, helilooja ja õppejõud Andranik Kechek esitab muusikat igast maailma otsast. Maratoni juhib ja laseb lauluhäälel kõlada pärnakas Toomas Kuter.

Täpselt keskpäeval toimub renoveeritud bussijaama pidulik avamine. Bussijaama terrassil tervitab linnarahvast pasunakoor „Õnn Tuli Õuele“.

Päeva jooksul on kõigil huvilistel võimalus osa saada Pärnu Giidide Ühingu poolt korraldatud tasuta linnaekskursioonidest.

Kõik jooksusõbrad on oodatud osalema Sinilillejooksule, läbi mille antakse au neile meestele ja naistele, kes rahvusvahelistel operatsioonidel Eesti julgeoleku eest seisnud on. Võistluskeskus asub Pärnu Keskväljakul ja avatakse kell 11.00.

Pernova Loodusmajas tähistatakse Pärnu Päeva eetilist tarbimist teadvustava päevaga. Toimuvad erinevad töötoad ja etendused ning põnevad loengud nii suurtele kui ka väikestele teadushuvilistele. Elamusi täis päeval ei ole puudu loodusest, loomadest, üllatustest ja põnevusest. Kõik ettevõtmised on külastajatele tasuta!

Kell 14.30 saab Pernova Loodusmaja juurest alguse iga-aastane Kevadkruiis ratastel, mis sel aastal kulgeb Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva märgi all.

Juba traditsiooniliselt toimub Pärnu Päeval ka fotoorienteerumine. Orienteerumine ei ole kiiruse peale ning valida võib enda ja seltskonna jaoks kõige sobivaima aja. Pärnu päeval saab orienteerumiskaarte alates kella 10.00 Linnakodaniku Majast ja Pärnu Muuseumist.

Päeva üheks pidulikumaks sündmuseks on Pärnu linna teenetemärkide üleandmine kontserdimajas. Sellel aastal tunnustatakse teenetemärgiga kümmet laureaati nende silmapaistvate teenete eest.

Pärnu Päev lõppeb muusikaga.

Kell 17.00 toimub Pärnu Kontserdimajas Vaasa ja Pärnu Linnaorkestrite ühiskontsert - Pärnu Päev. Sõprus kahe linna vahel on kestnud enam kui 60 aastat, kuid Vaasa Linnaorkester külastab Pärnut esmakordselt. Ühendatud jõududega esitatakse teoseid, mis väikestel orkestritel tihtipeale mängimata jäävad. Viiulisolistina astub üles Hans Christian Aavik ja dirigeerib Jüri Alperten.

Kell 20.00 toimub Pärnu Raekojas Indrek Palu autorikontsert.

Lisaks toimub päeva jooksul erinevaid üritusi ka teistes Pärnu linna huvikeskustes.
Vaata Pärnu Päeva sündmuste kava

Esmakordselt toimus Pärnu päev 2011. aasta 24. aprillil ning sellega tähistati linna 760. sünnipäeva. Kahel esimesel aastal oli Pärnu päev ülestõusmispühal, sest just siis, aastal 1265, andis Saksa ordu Liivimaa haru meister Conrad v. Mandern välja privileegi, millega kinkis linnale maa lossi ees jõest mereni, kuni Reiu suudmeni. Alates 2014. aastast on Pärnu päev 5. aprillil. Kui 5. aprill langeb argipäevale, siis tähistatakse linna päeva sellele järgneval nädalavahetusel.

Ootame Pärnu Päevast osa saama kõiki pärnakaid ja linnakülalisi!


Gerli Kõiv
kommunikatsioonispetsialist
444 8225
gerli.koiv[at]parnu.ee

PP2018 kodukale

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid