Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

09.04.2018

Pärnu linnavalitsus saatis volikogusse eelnõu, milles soovitakse muuta parkimine Pärnu linna avalikel tasulistel parkimisaladel pärnakate ja Pärnu osavaldade elanike jaoks soodsamaks.

Praegu saavad füüsilised isikud, kelle elukoht on rahvastikuregistri järgi Pärnu linn (asustusüksus, mitte osavald) ja kes on liiklusregistrisse kantud sõiduki omaniku või vastutava kasutajana, osta 32 eurot maksva kolme kuu parkimiskaardi, mis kehtib kõigil avalikel Pärnu tasulise parkimise aladel. Uue võimalusena on volikogu eelnõus 1. septembrist 31. maini kehtiv üheksa kuu parkimiskaart, mis maksaks 70 eurot.

Nendel Pärnu ja osavaldade elanikel, kes soovivad suvel ranna rajoonis ja aasta läbi kesklinnas muretult parkida, tasub suveperioodiks osta 32 eurot maksev kvartalikaart ja seejärel 70 eurot maksev üheksa kuu kaart. Kokku maksaks aasta parkimist senise 128 euro asemel 102 eurot.

Füüsilistel isikutel, kelle elukoht on rahvastikuregistri järgi Pärnu linna tasulise parkimisala piires ja kes on liiklusregistrisse kantud sõiduki omaniku või vastutava kasutajana, on õigus osta veelgi odavam aastakaart, mis kehtib ühe B-kategooria mootorsõiduki parkimiseks elukohajärgsel tänaval või sellele lähimal tänavaosal. Praegu maksab see neli eurot, linnavalitsus teeb ettepaneku tõsta hind 20 eurole. Ühe eluruumi kohta väljastatakse üks sooduskaart.
Osavaldade elanikele praegu 32 euroseid kvartalikaarte ei müüda. Neil tekib pärnakate sooduskaardi ostmise õigus pärast uue korra kehtima hakkamist, mis eelnõu järgi peaks juhtuma 1. juunist.

Pärnus tööl käivatel inimestel, kes ei ole Pärnusse või osavalda sisse kirjutatud, tasub kaaluda, kui sageli, kus ja millal nad tahavad parkida. Eelnõus on kõigis Pärnu tasulise parkimise piirkondades kehtiva kuukaardi hinnaks pakutud 50, kolme kuu kaardi hinnaks 100, poole aasta kaardi hinnaks 150 ja aastakaardi hinnaks 200 eurot.

Parkimispileteid saab osta parkimisautomaatidest, R-Kioskitest, Pärnu külastuskeskusest ja Pärnu Haldusteenuste kontorist või saates mobiilseks parkimiseks sõnumi numbrile 1902. Sõnumisse tuleb kirjutada auto number, jätta tühik ja märkida parkimistsoon (PARNU või RAND), parkimist lõpetades helistada numbril 1903. Pikemaajalisi parkimislube väljastab Pärnu Haldusteenused, ostutaotluse võib saata veebiaadressil https://haldusteenused.ee/parkimisloa-ostutaotlus.

Linna tasulistel parkimisaladel tasuta parkimise võimalused ei muutu. Nagu seni, võib pärast parkimise algusaja kella või kirjaliku teate abil fikseerimist teatri Endla esisel Keskväljakul parkida kuni kolm tundi, kesklinnas kuni tund aega ja ranna piirkonnas pool tundi. 

Kesklinna päevapilet hakkaks linnavalitsuse ettepaneku kohaselt senise 3,20 euro asemel maksma viis eurot. Ranna piirkonna tunnipilet tõuseks 3,20 eurolt neljale ja päevapilet 9,60 eurolt 12 eurole.

Senine turu piirkonna tasulise parkimisala tahab linnavalitsus kaotada ja liita selle kesklinna piirkonnaga. Nagu seni, oleks kesklinnas parkimine tasuline tööpäevadel kell 8-18, ainsaks muudatuseks on senise turu piirkonna kellaaegade muutus. Praegu on turu piirkonnas parkimine tasuline tööpäeviti kella 14ni, tulevikus kella 18ni.

Ranna piirkonnas on parkimine tasuline 1. juunist 31. augustini iga päev kell 10-18. Keskrannale lähimaks kohaks, kus tasuta võib parkida, on Tammsaare puiestee.

Eraparklate tasulise parkimise ajad, hinnad ja parkimise tingimused sõltuvad eraomanikest. Linna tasulise parkimise piletid eraparklates ei kehti ning parkimine võib ka laupäeviti ja pühapäeviti tasuline olla. Kui Pärnu Haldusteenuste parkimiskontrolörid piirduvad viimase kolme aasta jooksul toimunud esmakordse rikkumise puhul vaid hoiatamisega, siis Europargi kontrolörid esitavad kohe 30 eurose leppetrahvi nõude, kui olete näiteks parkimiskella esiklaasi taha panemata unustanud.

Volikogu arutab parkimismuudatusi esimest korda 26. aprillil toimuval linnavolikogu istungil. Kavas on ka eelnõu teine lugemine, mis tõenäoliselt toimub 24. mail.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid