Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

26.04.2018

Pärnu linnavolikogus läbis esimese lugemise eelnõu, mis muudab parkimise Pärnu linna avalikel tasulistel parkimisaladel alates 1. juunist pärnakate ja Pärnu osavaldade elanike jaoks soodsamaks.

Praegu saavad füüsilised isikud, kelle elukoht on rahvastikuregistri järgi Pärnu linn ja kes on liiklusregistrisse kantud sõiduki omaniku või vastutava kasutajana, osta 32 eurot maksva kolme kuu parkimiskaardi, mis kehtib kõigil avalikel Pärnu tasulise parkimise aladel. Uue võimalusena on volikogu eelnõus 1. septembrist 31. maini kehtiv üheksa kuu parkimiskaart, mis maksaks 70 eurot.

Nendel Pärnu ja osavaldade elanikel, kes soovivad aasta läbi avalikel tasulistel parkimisaladel muretult parkida, tasub suveks osta 32 eurot maksev kvartalikaart ja hankida sügisest kevadeni parkimiseks 70 eurot maksev üheksa kuu kaart. Kokku maksaks aasta parkimist senise 128 euro asemel 102 eurot.

Füüsilistel isikutel, kelle elukoht on rahvastikuregistri järgi Pärnu linna tasulise parkimisala piires ja kes on liiklusregistrisse kantud sõiduki omaniku või vastutava kasutajana, on õigus osta veelgi odavam aastakaart, mis kehtib ühe B-kategooria mootorsõiduki parkimiseks elukohajärgsel tänaval või sellele lähimal tänavaosal. Seni maksab see neli eurot, eelnõus tehakse ettepanek tõsta hind 20 eurole. Ühe eluruumi kohta väljastatakse üks sooduskaart.

Osavaldade elanikele praegu 32 euroseid kvartalikaarte ei müüda. Neil tekib pärnakate sooduskaardi ostmise õigus pärast uue korra kehtima hakkamist, mis eelnõu järgi peaks juhtuma 1. juunist.

Teistel Pärnus tööl käivatel inimestel, kes ei ole Pärnusse või osavalda sisse kirjutatud, tasub kaaluda, kui sageli, kus ja millal nad tahavad parkida. Eelnõus on kõigis Pärnu tasulise parkimise piirkondades kehtiva kuukaardi hinnaks pakutud 50, kolme kuu kaardi hinnaks 100, poole aasta kaardi hinnaks 150 ja aastakaardi hinnaks 200 eurot.

Linna tasulistel parkimisaladel tasuta parkimise võimalused ei muutu. Nagu seni, võib pärast parkimise algusaja kella või kirjaliku teate abil fikseerimist teatri Endla esisel Keskväljakul parkida kuni kolm tundi, kesklinnas kuni tund aega ja ranna piirkonnas pool tundi. Küll aga muutuvad kesklinna päeva- ja ranna piirkonna tunni- ja päevapiletite hinnad ning kesklinna ja ranna piirkonna tasulise parkimisala piirid.

Kesklinna päevapilet hakkaks senise 3,20 euro asemel maksma viis eurot. Ranna piirkonna tunnipilet tõuseks 3,20 eurolt neljale ja päevapilet 9,60 eurolt 12 eurole.

Senine turu piirkonna tasuline parkimisala on kavas liita kesklinna piirkonnaga. Nagu seni, oleks kesklinnas parkimine tasuline tööpäevadel kell 8-18, ainsaks muudatuseks on senise turu piirkonna kellaaegade muutus. Praegu on turu piirkonnas parkimine tasuline tööpäeviti kella 14ni, tulevikus kella 18ni.

Tasulise parkimisala piirid jäävad samaks. Ranna piirkonnas on parkimine tasuline 1. juunist 31. augustini iga päev kell 10-18. Keskrannale lähimaks kohaks, kus tasuta võib parkida, on Tammsaare puiestee.

Kesklinna tasulises parkimisalas on ligikaudu 1800, ranna tasulises parkimisalas ligi 1300 parkimiskohta. Eelmisel aastal müüdi 429 soodusmääraga ja 144 tavahinnaga perioodikaarti. Linnavalitsus prognoosib, et soodushinnaga perioodikaartide ostmine suureneb, sest maksta sügisest kevadeni parkimise eest 7,78 eurot kuus on mugavam kui tasulisest parkimisalast väljaspool parkimiskohti otsida.

Parkimispileteid saab osta parkimisautomaatidest, R-Kioskitest, Pärnu külastuskeskusest ja Pärnu Haldusteenuste kontorist või saates mobiilseks parkimiseks sõnumi numbrile 1902. Sõnumisse tuleb kirjutada auto number, jätta tühik ja märkida parkimistsoon (PARNU või RAND), parkimist lõpetades helistada numbril 1903. Pikemaajalisi parkimislube väljastab Pärnu Haldusteenused, ostutaotluse võib saata veebiaadressil https://haldusteenused.ee/parkimisloa-ostutaotlus.

Eraparklate tasulise parkimise ajad, hinnad ja parkimise tingimused sõltuvad eraomanikest. Linna tasulise parkimise piletid eraparklates ei kehti ning parkimine võib ka laupäeviti ja pühapäeviti tasuline olla

Eelnõu teine lugemine on kavandatud 24. mail toimuval volikogu istungil.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee

tasuline parkimisala 2018 illustratsioon


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid