Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

28.05.2018
PÄÄSTEAMET

Reedel toimus Pärnumaa koolidevaheline Kaitse end ja aita teist projekti lõpetav võistluspäev.

Selgus, et kõige ohuteadlikumad noored õpivad Tootsi Lasteaed-Põhikoolis, teise koha saavutasid Paikuse põhikooli ning kolmanda koha Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi esindusvõistkonna liikmed. Lisaks tunnustati mitmete valdkondade parimaid. Paljudest praktilistest harjutustest ja ülesannetest koosneval võistluspäeval näitasid tootsikad häid oskusi lisaks üldvõidule ka Maanteeameti, Lääne-Eesti pommigrupi, Häirekeskuse ning Politsei- ja Piirivalveameti tegevuspunktides.

Päästeameti teemapunktide võitja ja parim tulekustutaja oli Paikuse põhikool võistkond. Varbla koolis õpivad õpilased, kellel on kõige paremad teadmised liigsuhkrust ning kõige paremini oskavad prügi sorteerida Audru kooli õpilased. Esmaabi osutamises ei olnud vastaseid Kuninga tn põhikooli õpilastele ning Euroopa Liiduga seonduvates küsimustes olid teistest paremad teadmised Pärnu Vabakooli noortel. Pärnu linnavalitsuse organiseeritud suuhügieeni-teemalises punktis osutusid nutikaimateks Kilingi-Nõmme noored.

Kaitse end ja aita teist projekt toimus Pärnumaal juba kahetestkümnendat korda. Selle raames õppeaasta jooksul toimunud koolitustel rääkisid valdkondade spetsialistid noortele esmaabi andmisest, liiklusohutusest, meelemürkide kahjulikkusest ning käitumisest tulekahju-, vee või muude õnnetuste korral.

Päästeameti ennetusosakonna nõuniku Piret Seire sõnul on koolituste eesmärk, et koolinoored oskaksid käituda ohuteadlikult ning oleksid paremini valmis ootamatult ohuolukorda sattudes õigeks käitumiseks. On selleks siis lähtuvalt olukorrast kas märkamine, teavitamine või esmaabi osutamine. „Oluline on, et noor saaks aru, et tema otsusest tegutseda võib sõltuda väga palju, vahel isegi kaaslase elu“, sõnab ennetusosakonna nõunik.

Lõppvõistlusest võttis osa 23 kooli esindusvõistkonda, kokku 207 osalejaga.


Piret Seire
Ennetusosakonna nõunik
5344 7494, 447 823
www.paasteamet.ee


 

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid