Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

05.06.2018

Pärnu linnavalitsus saatis volikogusse eelnõu, mille vastuvõtmisel tõuseksid linnabusside piletihinnad, samas on kavas teha Pärnu piletisüsteemiga liitunud omavalitsuste elanikele märkimisväärseid soodustusi.

Seni on Pärnu linn võimaldanud 65 aastastel ja vanematel tallinlastel, tartlastel ja teiste omavalitsuste pensionäridel suvepealinnas tasuta sõita. Ka õpilastele, üliõpilastele ja ajateenijatele on linnakassa arvel tehtud soodustusi, kuigi riik näeb tasuta sõidu võimaluse ette üksnes eelkooliealistele ning erinevatele puuetega inimestele ja nende saatjatele.

Edaspidi hakkab bussipileti hind Pärnus sõltuma sellest, kuhu ostja on sisse kirjutatud. Elukohast sõltumata võivad Pärnu linnabussides tasuta sõita üksnes kaitseväe vormiriietuses ajateenijad, sügava puudega isiku saatjad ning kuni 18 aastased puudega lapsed ja nende saatjad, kellele riiklik tasuta sõidu õigus ei laiene.

Lisaks Pärnu ja Pärnu osavaldade elanikele kavatsetakse teha hulk soodustusi nendele Pärnumaa omavalitsuste elanikele, kelle omavalitsus liitub Pärnu piletisüsteemiga. „Vastava memorandumiga olid valmis ühinema kõik Pärnumaa omavalitsused, kuid memorandum pole veel kohustus,“ ütles linnapea Romek Kosenkranius.

Uued piletihinnad on kavas kehtestada 1. juulist. Ühe sõidu pileti hind võib tõusta ühelt eurolt kolmele eurole. Selle ostmisel pole vahet, kus ostja elab.

Praegu 64 senti maksev tunnipilet maksaks Pärnu piletisüsteemiga liitunud omavalitsuste elanikele ühe ja teistele kaks eurot. Päevapileti eest (seni kaks eurot) maksaksid soodustatud isikud kolm ja teised viis eurot. Viis eurot maksev viie päeva pilet oleks sama hinnaga üksnes Pärnu piletisüsteemiga liitunud omavalitsuste elanikele, ülejäänutele maksaks see 15 eurot.

Tööl käijatel on kõige kasulikum osta 30 päeva pilet. Praegu maksab see 14,06 eurot, linnavalitsus teeb ettepaneku alandada hinda soodustatud isikute jaoks kümnele eurole ja tõsta ülejäänutel 45 eurole. Soodustatud isikud on need, kelle omavalitsused liituvad Pärnu piletisüsteemiga.

Tasuta võiks Pärnu linnabussides 1. juulist sõita 65 aastased ja vanemad isikud, vanadus- ja töövõimetuspensionärid, puuduva töövõimega isikud, õpilased, üliõpilased, nelja- ja enamalapselise pere liikmed ja eestkoste all olevad isikud, kes on sisse kirjutatud Pärnu piletisüsteemiga ühinenud omavalitsuste territooriumile. Teiste omavalitsuste õpilaste, puudega isikute, üliõpilaste, pensionäride ja puuduva töövõimega isikute sooduskuupileti hinnaks on 25 eurot (tavapilet maksab 45 eurot).

Volikogu arutab uusi piletihindu ja sõidusoodustusi 21. juunil toimuval linnavolikogu istungil.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid