Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

05.06.2018

Pärnu linnavalitsus saatis volikogusse eelnõu, mis reguleerib jalgratta, lõbusõidurongi ja loomveoki kasutamist tasuliseks sõitjateveoks Pärnu linnas.

Muudatused, mis võimaldavad omavalitsusel lõbusõiduvedusid reguleerida, viidi ühistranspordiseadusesse selle aasta alguses. Eelnõu käsitleb ainult selliseid lõbusõite, kus teenusepakkuja ise jalgratast, lõbusõidurongi või loomveokit juhib, mitte velokartide, jalgrataste jmt laenutamist.

Tasuliseks sõitjateveoks peab sõidukijuhil olema teenindajakaart, mille väljastab linnavalitsuse taristu- ja ehitusteenistus. Eelnõu järgi peab sõidukijuht olema vähemalt 18 aastane ja omama kehtivat mootorsõiduki juhtimise õigust.
Samamoodi nagu taksojuht, peab teenindaja olema hea mainega. Mainet peetakse heaks, kui juht ei ole mootorsõidukit joobes juhtinud, mootorsõidukiga lubatud sõidukiirust ületanud või tasulise sõitjateveo õigusakte rikkunud. Teenindajakaart antakse kuni üheks aastaks.

Sõitjate mugavuse ja ohutuse tagamiseks peab jalgratas olema ehitatud sõitjateveoks, olema valmistajatehase poolt ette nähtud komplekssuses ja vastama tehase kehtestatud tehnonõuetele. Sõitjateveoks on keelatud kasutada ise ehitatud, ümber ehitatud, avariitunnustega või tehniliselt korrast ära jalgratast.

Sõitjateveoks kasutatav jalgratas peab olema kolmerattaline, kus on lisaks juhikohale kuni kaks istekohta. Sõitjate jaoks peavad olema turvarihmad, tuled, helkurid, pidurid ja signaalkell vastama kehtestatud nõuetele. Jalgrattale on keelatud lisada valmistajatehases mitte ette nähtud heli- ja valgustusseadmeid.

Lõbusõidurong peab olema kantud liiklusregistrisse. Ta peab olema ehitatud sõitjateveoks, avariitunnusteta ja tehniliselt korras. Rongil peab olema kuni kaks vagunit, millest üks on ilmastikukindel.

Lõbusõidurongile peab olema paigaldatud kaardimakseterminal ja kviitungiprinter. Seda peab saama kasutada ka ratastooli ja lapsevankriga. Sõitjateveoks on lubatud kasutada loomveokit, millel on lisaks juhikohale kuni kuus istekohta. Loomveoki suurim lubatud laius on 1,6 ja pikkus 3,2 meetrit. Veokil peab olema veeremistõkis või seisupidur, taga aeglase sõiduki tunnusmärk.

Tasulise sõitjateveo sõidukijuht peab kandma teenindajakaarti, omama piisavalt vahetusraha ja sõitma sihtkohta soovitud teed pidi (välja arvatud rong). Juht peab teavitama sõitjat teenuse hindadest ja sõitja nõudmisel eeldatavast teenuse üldmaksumusest. Sõidukijuht peab järgima liiklusseaduse nõudeid ja andma sõitjale teenuse eest tasumisel kviitungi.

Keelatud on juhtida sõidukit joobe-, haigus- või väsimusseisundis, teenindada sõitja nõusolekuta samal ajal teisi isikuid ja keelduda mõjuva põhjuseta teenindamisest. Samuti ei tohi tülitada inimesi teenuse reklaamimiseks või pakkumiseks.

Volikogu arutab jalgratta, lõbusõidurongi ja loomveoki tasuliseks sõitjateveoks kasutamise eeskirju 21. juunil toimuval linnavolikogu istungil.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid