Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

28.08.2018
Raeküla Vanakooli Keskus


Eeloleval pühapäeval avatakse teemanädal „Türgi nädal Pärnus“, mis on omasuguste seas juba arvult viieteistkümnes.

Taolised teemanädalad, kus ühe või mitme riigi kultuur, haridus, sport, ettevõtlus jt valdkonnad on Pärnus tähelepanu keskmes, said alguse 2008. aastal, mil Pärnu Linnavalitsus korraldas esmakordselt teemanädala „Portugali nädal Pärnus“.

Teemanädal avatakse Pärnus algusega kell 15 Rüütli platsil. Koha valik on sümboolne, kuna Eesti Vabariik, sh Konstantin Päts isiklikult, on olulist rolli mänginud Türgi iseseisvumisel. Avamist koordineerib Raeküla Vanakooli keskuse, kui nädala peakorraldaja esindaja Piia Karro-Selg. Kokkutulnuid tervitavad veel Türgi Suursaadik T.E Hayriye Kumaşcıoğlu ja Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Muusikaline tervitus on otse Türgist – TED Ankara kolledži neljandate ja viiendate klasside folkloorirühm. Eestipoolset särtsu, kuid siiski idamaises võtmes, lisavad tantsurühma Zarif kõhutantsijad. Lisaks Pärnule toimub pühapäeva keskpäeval nädala eelavamine ka Sindi linnas, kus samuti saab näha TED Ankara folkloorirühma trummareid, kuid ka rahvatantsijaid Sindist ning kokkutulnuid tervitavad Türgi suursaadik ja Tori vallavanem Lauri Luur. Nii Pärnus kui ka Sindis pakub Türgi Suursaatkond kokkutulnuile ohtralt türgipäraseid maiusi.

Türgi nädal Pärnus sünnib koostöös kümnete organisatsioonidega Pärnust ja Pärnumaalt. Kokku külastab sündmust üle kolmekümne viie külalise Türgist – ansambli Tanini Trio liikmed, professionaalsed kokad, ebru ja puutrüki kunstnikud, õlimaadlejad ja juba eelnimetatud TED Ankara 20liikmeline noorte folkloorirühm.

Pärnu külastavad Türgi majandusatašee kaaskkonnaga Vilniusest ja kultuuriatašee Varssavist. Majandusatašee osaleb kolmapäeval, 5. septembril SA Pärnumaa Arenduskeskuse ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja korraldataval sihtturuseminaril ning kultuuriatašee esineb reedel, 7. septembril TÜ Pärnu kolledžis temaatilise loenguga “Türgi kui reisisihtkoht”.

Nädala kava on huvilistele kättesaadav Raeküla Vanakooli keskuse koduleheküljel www.raekylavanakool.ee ning ka erinevate koostööpartnerite kodukatel – SA Pärnumaa Arenduskeskus, Pärnu Linnavalitsus jne. Operatiivset infot jagatakse ka sotsiaalmeedias – Raeküla Vanakooli Keskuse ja sündmuse FBs.

Info edastas
Piia Karro-Selg
Juhataja/Juhatuse liige
Raeküla Vanakooli Keskus/MTÜ Selts Raeküla
5845 3331

Tyrgi n2dal2018

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid