Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

31.08.2018

Kuldset koolialgust, head õpilased ja pedagoogid!

Õpilaste-õpetajate suvepuhkus on selleks korraks läbi. Jahenev õhutemperatuur ja kalender nutitelefonis annavad väga selgelt märku, et käes on jälle kooliaeg! Koolimajad ärkavad justkui ellu - õhus on tunda ootusärevust, sekka tubli annus pidulikkust. Õpetajad on lõpetanud klassides ettevalmistused uute laste vastuvõtuks, koolimajad täituvad lastega ja neid, piduliku päeva puhul, saatvate vanematega. Üle koolimajade levib lillelõhn ja uute õpikute trükilõhn. Tuhanded lapsed alustavad taas oma kooliteed ning on neid, kellele on see esimene aasta minna kooli ja sama palju neid, kellele heliseb koolikell tänavu viimast korda.

Rõõmustav on fakt, et Eesti Vabariigi sünnilinnas on laste arv ja kooliminevate laste arv viimastel aastatel kasvamas ja seda vaid mitte tänu haldusreformi käigus toimunud Pärnu linnapiirkonna laienemisele. Elu toob siia uusi noori peresid, paljud pöörduvad tagasi kodulinna välismaalt. Pärnu elanike arv kosub ja seetõttu kasvab kooliõpilaste arv. Vabariigi 100. sünniaastal alustavad üheksateistkümnes Pärnu üldhariduskoolis esimest korda kooliteed 654 last ja õpilaste üldarv on käesoleval õppeaastal 7165. Neist 5977 asuvad õppima munitsipaalüldhariduskoolides, 645 erakoolides ja 543 riigigümnaasiumis.

Lisaks üldhariduskoolidele, alustavad sajad noored oma haridusteed meie linna kahes kutseõppeasutuses - Pärnumaa Kutsehariduskeskuses ja Saksa Tehnoloogiakoolis ning Pärnu ainukeses kõrgkoolis Tartu Ülikooli Pärnu kolledzhis, kus õpib üle 600 üliõpilase. Esmaspäevasel avaaktusel saavad Pärnumaa Kutsehariduskeskuse õpilasteks 450 uut noort ja samal päeval peetakse avaaktust ka Pärnu kolledzhi raamatukogus, kus tervitatakse - algava õppeaasta puhul- 173 bakalaureuse ja 52 magistriõppe uut üliõpilast. Veidi hiljem alustav Väärikate ülikool annab enesetäienduse võimaluse veel sadadele üle 50-aastastele õppuritele.

Kooliaastaga algab uus hooaeg ka meie 7 munitsipaal- ja 28 erahuvihariduskoolis, kus pakutakse ligi 4800 lapsele koolivälist tegevust ja enese arendamise võimalusi kunsti-, tehnika-, keeleõppes või spordis.

Tänavune kooliaasta algab Pärnus üleriigilise koolirahu väljakuulutamisega väljakul, kus 100 aastat tagasi kuulutati välja esmakordselt Eesti Vabariik. Väga sümboolne samm! Koolirahu kokkuleppe eesmärk on saavutada, ühiste jõupingutustega, sõbralik ja turvaline koolikeskkond. Sellise olukorra saame saavutada vaid koostööd tehes õpilaste, õpetajate, lapsevanemate ja huvigruppide vahel. Soovime ju kõik, et meie koolides valitseks turvaline ja sõbralik õhkkond ning koolikiusamist ei peaks taluma ükski laps.

Soovin head edukat algavat kooliaastat kõigile õpilastele – nii neile, kel tänavune õppeaasta on esimene, kui neile, kes koolitarkust juba aastaid taga ajanud. Õppige ikka iseenda jaoks, mitte emale-isale heameele valmistamiseks või hindenumbri pärast, sest hea haridus on tulevase täiskasvanu elu edu alus. Jätkugu teil huvi koolitunnis pakutava vastu ja sõbralikkust oma klassi- ja koolikaaslaste suhtes.

Palju õnne, jõudu ja jaksu, alanud kooliaastaks, kõigile Pärnu linna lasteaia-, üldharidus- , kutsehariduse- või huvihariduskoolide tublidele pedagoogidele! Meie linna tublid õpetajad on tänasest taas rivis, et koduses klassiruumis meie lastele tarkust ja teadmisi jagada. Tervitagem ka neid verivärskeid õpetajaid, kes on valinud oma esimeseks töökohaks mõne Pärnu kooli.

Õnnitlused ka kõigile lapsevanematele kooli alguse puhul! 1. september muudab paljude perede elurütmi ja toob kaasa lisakohustusi, kuid pidagem meeles, et lapse koolitarkuse omandamise kvaliteet sõltub paljuski kooli ja kodu koostööst. Panen esimeste klasside lapsevanematele südamele, et nad esimestel koolipäevadel käiks lapsega koos koolitee läbi ja näitaksid eeskujuga ohutu liiklemise põhitõdesid. Samas kutsun kõiki liikluses osalejaid olema tähelepanelikud, et esimesel kooliteel liikuvad lapsed tervelt kooli ja koju jõuaksid.

Rõõmsat ja turvalist teadmistepäeva!


Romek Kosenkranius
linnapea


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid