Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

06.09.2018

Pärnu linnavolikogu otsustas, et Pärnu linna bussiliinidel võivad tasuta sõita ka Pärnumaa omavalitsustesse sisse kirjutatud represseeritud ning keskmise ja raske puudega pärnumaalased.

Seni võisid Pärnu linnabussides tasuta sõita eelkooliealised lapsed, kaitseväe ajateenijad, puudega kuni 18-aastased isikud ja nende saatjad, sügava puudega isikud, raske nägemispuudega isikud ning sügava puudega või raske nägemispuudega isiku saatjad. Neile lisandusid Pärnumaa omavalitsustesse sisse kirjutatud 65-aastased ja vanemad isikud, pensionärid ja töövõimetuspensionärid, õpilased ja üliõpilased, eestkoste all olevad isikud ning nelja- ja enamalapselise pere liikmed.

Loetelust olid puudu keskmise ja raske puudega isikud, kes enne selle aasta 1. juulit võisid tavahinnast odavama pileti osta. Juuli algusest anti tasuta sõidu õigus puuduva töövõimega ja töövõimetuspensionäridest pärnumaalastele, ent osalise töövõimega keskmise ja raske puudega isikute ainsateks soodustusteks jäid kõigi pärnumaalaste soodustused.

Kui varem kulutasid keskmise ja raske puudega pärnumaalased kuukaardi ostmiseks 5,11 eurot, siis pärast 1. juulit tuli neil osta kümneeurone kuukaart. Samas võitsid uutest soodustustest puuduva töövõimega pärnumaalased, kes sooduspileti ostmise asemel said nüüd tasuta sõita.

Eelnõu esitanud volikogu aseesimees Hillar Talvik (Keskerakond) selgitas, et muudatus parandaks keskmise ja raske puudega pärnumaalaste olukorda. Jüri Lebedev (Reformierakond) leidis, et tasuta sõitjate hulka võiks lisada represseeritudki. Volikogu nõustus sellega.

Pärnu linnavolikogu saab soodustusi teha üksnes Pärnu linnaliinidel. Maakonnaliinidel kehtivad maanteeameti soodustused ning seal represseeritud ning keskmise ja raske puudega isikud tasuta sõita ei saa.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid