Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

06.09.2018

Pärnu linnavolikogu kehtestas laienenud Pärnu territooriumil ühtsed sotsiaaltoetused, mis hakkavad kehtima järgmise aasta 1. jaanuarist.

Toetused jagunevad universaaltoetusteks, mida makstakse kõigile omavalitsuse elanikele seoses konkreetse kulu või sündmusega, ja leibkonna sissetulekutest sõltuvateks toetusteks. Toetuste suuruse, välja arvatud sünni- ja esimesse klassi mineva lapse toetuse, kehtestab linnavalitsus.

Sissetulekust sõltumatuid toetusi on 12: sünnitoetus (500 eurot lapse kohta), esimesse klassi mineva lapse toetus (100 eurot lapse kohta), puudega lapse hooldaja toetus, täisealise puudega isiku hooldaja toetus, hoolduspere toetus, asendushooldusel viibiva lapse toetus, järelhooldusel viibiva isiku toetus, lasteaia sõidutoetus, matusetoetus (250 eurot), juhtkoera ülalpidamise toetus, leinatoetuslaagris osalemise toetus ja Tšernobõli aatomielektrijaama likvideerimisel osalenud isikute toetus.

Leibkonna sissetulekust sõltuvad koolieelse lasteasutuse ja koolitoidu eest tasumise toetus, hooldustoetus, huvihariduse ja huvitegevuse toetus, eluruumi kohandamise toetus ja lisatoetus.

Volikogu andis piirkondlikele sotsiaaltöötajatele ja hoolekandekomisjonile kaalutlusõiguse määrata lisatoetust ka siis, kui taotleja sissetulekud pärast eluasemekulude ja eluks hädavajalike kulude katmist ületavad määrusega kehtestatud sissetuleku.

„Sotsiaaltoetuste korrad olid endistes omavalitsustes küllaltki erinevad ja volikogu arutas uut korda väga põhjalikult kahel lugemisel. Tegemist on väga nüansirikka valdkonnaga, seetõttu tuli aruteludes kohati ette ka mittemõistmist. Kahe lugemise vahel täienes kord osavalla töötajatele suurema kaalutlusõiguse andmisega. Ühtsete aluste kehtestamine oli vajalik, sellega tagatakse sotsiaalvaldkonna läbipaistvus ja võrdsed võimalused kõigile,“ kõneles abilinnapea Marko Šorin.

Täpsemalt võib erinevate toetuste ja nende maksmise tingimuste kohta lugeda Pärnu linna dokumendiregistris

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid