Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

24.10.2018

Pärnu liitus Tehnopoli juures tegutseva Targa linna klastriga (Smart City Lab), et olla pidevalt kursis kõige kaasaegsemate teadmistega linnaelu erinevate probleemide lahendamisel.

Linnapea Romek Kosenkraniuse poolt alla kirjutatud konsortsiumilepingus kohustub linnavalitsus koos teiste partneritega ühiselt tegutsema targa linna tehnoloogiate arendamisel. Konsortsiumi partneriteks on 26 juriidilist isikut, teiste seas näiteks Tartu linnavalitsus, Microsoft Estonia, Tallinna Tehnikaülikool ja Regio.

„Soovime saada infot kõige kaasaegsemate lahenduste kohta, mis lihtsustaks kodanike igapäevast elu. Saame koos ettevõtjatega ellu viia projekte, mis oleks kasutatavad ka mujal, kuid mille maksumusest Euroopa Liit poole kinni maksab,“ rääkis abilinnapea Rainer Aavik.

Aaviku sõnul on Pärnus küll targa linna tehnoloogiaid arendavaid ettevõtteid vähem kui näiteks Tallinnas või Tartus, kuid linn saab olla kohaks millegi elluviimisel. „Meil pole põhjust üleliia häbeneda. Näiteks Jurmalas ja Palangas ei kasutata mobiiltelefonide positsioneerimise andmeid, et saada teada infot külaliste kohta mõnel nädalavahetusel või suurürituse ajal. Pärnu bussid sõidavad Rakveres tehtud gaasiga, kasutame jalgrattaloendureid, linna ja maakonna ühistranspordi piletisüsteem on ühendatud,“ kõneles Aavik.

Aaviku jutu järgi on veel vara kõneleda konkreetsetest asjadest, mis Targa linna klastri raames ette võetakse. „Pärnakad peavad liikuma ringkondades, kus kõlavad kõige värskemad ideed,“ rõhutas ta.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Pildiotsingu Smart City Lab) tulemus


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid