Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

29.10.2018

Pärnus liikuvatel autojuhtidel tasub alates homsest Mai tänavalt Tammsaare puiesteele keeramist vältida, sest pärast valgusfooride eemaldamist Mai tänava, Tammsaare puiestee ja Suur-Kuke tänava ristmikult muutub Tammsaare puiestee peateeks.

Homme, 30. oktoobri hommikul pärast kella üheksat lülitatakse ristmikul valgusfoorid välja, et foorisüsteemi uuendama hakata. Liiklus jääb reguleerituks liiklusmärkidega, mille järgi on Tammsaare puiestee peatee. Kuna paljud autojuhid on harjunud Riia maantee fooride vältimiseks Mai tänavalt Tammsaare puiesteele keerama, võib neil pöörderajal palju aega kuluda.

Pärnu linnavalitsus soovitab Mai tänavalt Tammsaare puiesteele vasakpöörde tegemise vajadus hoolikalt läbi mõelda. Võib-olla jõuate kohale kiiremini, kui Riia maanteed kasutate, vahest tasub Mai tänaval vasakpöörderajale mitte sõita ja Tammsaare puiesteel parempööre teha.

Foorisüsteemi uuendamine koosneb kahest etapist. Esmalt asendatakse foorid ja nendevahelised kaablid. Seejärel tuleb uued fooriportaalid tänava kohale tõsta, milleks on vaja liiklus tänavate kaupa sulgeda.

„Üritame foore vahetada nii kiiresti kui võimalik. Tõstmine ja tänava sulgemine kestab mõni tund, seda tehakse ajal, mil see liiklust võimalikult vähem häirib,“ rääkis linnavalitsuse liiklusspetsialist Toomas Tammela.

Nii või naa on aga liiklus ristmikul foorisüsteemi uuendamise ajal häiritud. Kõige keerulisem on teha vasakpöördeid, lisaks Maist Tammsaarde keeramisele ka Suur-Kuke tänavalt Tammsaare kasarmute poole keerata. Suur-Kuke tänav on ühesuunaline, ristmikult Suur-Kuke tänavale sõita ei tohi.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid