Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

06.11.2018

Tartu Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimist toetanud Pärnu linn on valmis tartlastele pakkuma oma tuge, jätkates kahe linna kultuuritegelaste aastakümnete pikkust koostööd.

„Te olete kindlasti üks esimesi, kellega Tartu hakkab asju ajama, kui tiitli saame. Teeme koostööd ka siis, kui tiitlit ei saa,“ kinnitas täna Pärnu kultuuritegelastega kohtunud Tartu 2024 Euroopa kultuuripealinnaks vastutav projektijuht Erni Kask.

Pärnus Nooruse majas toimunud kokkusaamise eesmärgiks polnud ühiste ürituste kokkuleppimine, vaid Tartu mõtete tutvustamine ja ühisosa otsimine. Pärnakate ideeotsingutest rääkinud Elmar Trink tõdes, et kaks linna mõtlevad ühes suunas ja Pärnu saaks Tartu kultuuripealinnaks olemist igati täiendada.

„Kui me vaatame ajalooliselt Pärnu, Viljandi ja Tartu koostööd, siis selle nimeks on Põhja-Liivimaa,“ kõneles Trink. Pärnu eelistena nimetas ta merd, ühendusvõimalusi ka näiteks laevaga, rikkalikku suvist kultuurielu, omanäolise Kihnu kultuuriruumi lähedust, 11 000 aasta pikkust ajalugu ning linna ja maa ökoloogilist kooseksisteerimist. „Pärnu linnas on ideaalne võimalus elada kesklinnas mere ääres metsa sees. Sõidad kesklinnast mõned kilomeetrid ja saad mustikaid korjata,“ kirjeldas Trink ühinenud omavalitsust.

Mõlema linna esindajad leidsid, et kahel linnal on potentsiaali üksteist täiendada. Pealinnaväline kultuurielu koondub suvel Pärnusse ja talvel Tartusse, suuri rahvusvahelisi ettevõtmisi on mõttekas korraldada eri kohtades. Üritusi rahvusvaheliselt turundada on üheskoos lihtsam.

„Koostööpakkumine ei tekkinud tühjalt kohalt, Pärnu ja Tartu kultuuritegijad on teinud aastakümneid koostööd,“ ütles Pärnu linnavalitsuse kultuuri- ja sporditeenistuse juhataja Andrus Haugas. Tema kolleeg, Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Marleen Viidul sõnas, et ka ilma kultuuripealinnaks kandideerimata on omavalitsustel vaja maha istuda ja tuleviku üle mõelda.

Valik, kas Euroopa kultuuripealinnaks saab 2024. aastal Tartu või Narva, langetatakse 2019. aasta augustis.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid