Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

29.11.2018

Pärnu volikogu otsustas anda kolm teenetemärki
Pärnu linnavolikogu otsustas anda linna teenetemärgi kolmele inimesele, kelle kauaaegne töö on kodulinna jälje jätnud.

Tiit Kaske tunnustati pühendunud töö eest turismiala arendamisel. Oma erialase ettevalmistuse ja teemasse süvenemise poolest kuulub Kask parimate kuurortlinna Pärnu ajaloo ja arengu tundjate ja tutvustajate hulka. Seda tööd on ta teinud nii abilinnapea, ülikooli õppejõu kui Pärnu muuseumi pedagoogina, olles koostanud paljusid kuurortlinna tutvustavaid trükiseid, näitusi ja arengukavasid.

Maia Erm on aastaid töötanud Koidula gümnaasiumi õppealajuhataja ja õpetajana. Tema töö on olnud ajastut kujundav: Ermi eestvedamisel on kool varakult õpetama hakanud humanitaarsuunda tugevdavaid aineid, säilitades samas traditsioonid ja reaalaine süvaõppe. Erm on innustanud tuhandeid õpilasi, kellest nii mõnigi on tema jälgedes sammunud.

Samamoodi on Koidula kooli vilistlasi kujundanud 43 aastase tööstaažiga vene keele õpetaja Viive Korb. Tema elutööks on vene keele õpetamine, kus Korbi õpilased on alati Pärnu parimate seas. Korbi töö on tähelepanu pälvinud ka üleriigiliselt, ta on õpilasi inspireeriv, kohusetundlik ja loominguline õpetaja.

Maia Ermile antakse teenetemärk nr 102, Tiit Kasele teenetemärk nr 103 ja Viive Korbile teenetemärk nr 104.


Rüütli plats nimetati Iseseisvuse väljakuks
Pärnu linnavolikogu otsustas kesklinnas asuva Rüütli platsi ümber nimetada Iseseisvuse väljakuks.

Volikogu Isamaa fraktsiooni esimehe Jaanus Põldmaa sõnul muudeti platsi nime koha ajaloolise tähenduse rõhutamiseks. Väljaku vahetus naabruses asus ajalooline Endla teatri hoone, mille rõdult loeti 23. veebruaril 1918. aastal esmakordselt ette „Manifest Eestimaa rahvastele“. Selle sündmuse tähistamiseks on väljakule rajatud monument.

Rüütli plats kohanimena on kasutusel 1998. aastast. Kohanimenõukogu hinnangul ei ole selle kadumine suur kaotus, sest nime aluseks oleva ajaloolise Rüütli tänava nimi jääb alles. Küll aga on Iseseisvuse väljakuks nimetamine kohanimenõukogu arvates liiga pateetiline ja pompoosne.

Osa pärnakaid soovis Rüütli platsi nime säilitamist. Teiste nimevariantidena olid kõne all Vabariigi väljak, Manifesti väljak, Manifesti plats ja Vabaduse väljak. Volikogu otsus võeti vastu 19 poolthäälega, vastu oli kaheksa rahvaesindajat.


Pärnu linn hakkab nimelistele pinkidele kohta otsima
Pärnu linnavolikogu tegi linnavalitsusele ülesandeks töötada 1. märtsiks välja nimeliste pinkide paigaldamise kohad ja kord, tunnustatud õpetajate pingid pannakse Ringi tänava äärde Vee ja Pühavaimu tänava vahelisele alale.

Eelnõu esitanud volikogu aseesimehe Hillar Talviku hinnangul võiks Pärnus olla pinkide paigutamise süsteem. Nimeliste pinkide kujundus võiks Talviku sõnul olla erinev – nii nagu koolis pole kahte ühesugust õpilast ja õpetajat, võiks ka pingid olla erineva, kuid omavahel harmoneeruva disainiga.

Praegu asuvad nimelised pingid Pärnus erinevates kohtades: Lastepargis, Vanalinna kooli ja Kuursaali juures. Linnavalitsuse arvates aitab vastava kontseptsiooni väljatöötamine Pärnuga seotud oluliste isikute mälestust paremini jäädvustada.


Pärnu investeeringud kasvavad kaks korda
Pärnu linnavolikogus läbis esimese lugemise 2019. aasta eelarve projekt, milles kavandatakse investeeringuid kaks korda rohkem kui tänavu.

Linna põhitegevuse tuludeks on planeeritud 74,8, põhitegevuse kuludeks 66,9 miljonit eurot. Nende vahe, eelarve tulem on 7,9 miljonit eurot. Lisades sellele arvetel oleva raha, erinevad investeeringutoetused ja 3,7 miljonit eurot laenu, kavatseb Pärnu järgmisel aastal investeerida 23 miljonit eurot.

Tänavu investeerib Pärnu 11,8 miljonit. Linna netovõlakoormuseks aasta lõppedes prognoositakse 27,3 protsenti. Mahukamate investeeringute tõttu tõuseb see 2019. aasta lõpuks 35,4 protsendile, mis on siiski oluliselt madalam lubatud 60 protsendilisest piirmäärast.

Abilinnapea Meelis Kuke sõnul on eelarve peamisteks eesmärkideks haridus-, kultuuri- ja sotsiaaltöötajate palgatõus, elukeskkonna atraktiivsuse kasvatamine, ühinemislepingu täitmine ja efektiivne majandamine.

„Head aastad võimaldavad siluda kitsaskohti ja valmistuda edasiseks, pidades eriti silmas suuremat omavalitsust. Tulevikueduks on oluline säilitada tasakaal indiviidi ja ühiskondliku panustamise vahel,“ rääkis Kukk.

Pärnu linna hariduse tugispetsialistide ja magistriharidusega lasteaiaõpetajate palk tõuseb järgmisel aastal vähemalt 1250, bakalauruseharidusega lasteaiaõpetajate palk vähemalt 1187 euroni. Kõrgharidusega raamatukoguhoidja hakkab saama 970, kõrgharidusega sotsiaaltöötaja 816 eurost alampalka. Kui muusikakooli õpetaja annab kaks tundi nädalas rohkem, on talle garanteeritud 1000 eurone kuupalk varasema 780 asemel.

Linn kavatseb kulutada 3,6 miljonit eurot tänavate ehitamiseks ja remondiks. Laiendatakse Tallinna maantee ja Jannseni tänava ristmikku, pikendatakse Aia tänavat Lai tänavani, ehitatakse kutsehariduskeskuse juurde ja Lina tänavale kergliiklustee, rekonstrueeritakse Malmö tänavat jne. Paikuse osavallas ehitatakse Jõekalda tee kergliiklustee, Audru osavallas Uruste-Põldeotsa ja Paisu kergliiklustee. Tõstamaa osavallas on plaanis erinevaid teid remontida.

Kavas on suuremamahuline tänavavalgustuse uuendamine. Välja vahetatakse kõik Riia maantee, Mai tänava ja Karja tänava valgustid. Järgneb kesklinna tänavavalgustuse renoveerimine.

Suuremateks ehitisteks on Raja tänava lasteaed koos uue ujulaga, mille ehitustööd algavad järgmisel ja lõpevad 2020. aastal. Renoveeritakse Tammsaare kool ning muudetakse energiatõhusamaks Tralli ja Tammsaare lasteaed. Kavas on välja ehitada Vana-Pärnu keskuse suveaed ja alustada uue kunstihoone projekteerimisega.

Eelarvekava teisele lugemisele saatmise poolt hääletasid koalitsiooni kuuluvad valimisliidu Pärnu Ühendab, Isamaa ja Keskerakonna saadikud ning Reformierakonna liige, volikogu aseesimees Jane Mets. Ülejäänud opositsiooni kuuluvad Reformierakonna ja EKRE liikmed jätsid hääletamata. Eelarve on kavas vastu võtta 10. jaanuaril toimuval volikogu istungil.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid