Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

22.01.2019

Linnapea Romek Kosenkranius jäi pärast Pärnu erinevate piirkondade läbijalutamist kõnniteede libedusetõrjega üldjoontes rahule, kuid leidis, et mõnda kohta võiks graniitsõelmeid rohkem panna ja teede hoolduse tase on erinevatel teelõikudel ebaühtlane.

„Minu meelest oli kõige hullem olukord neljapäeva hommikul, mil plusskraadidest vihmane ilm pöördus järsult miinuskraadideks. Loomulikult mõjutab teede ja tänavate olukorda kõige enam ilm, kuid ka inimeste tööst sõltub väga palju. Esmatähtis on kiiresti korda teha bussiliiklusega tänavad ja kõnniteed, ühiskondlike hoonete ja ettevõtlusega seotud hoonete ümbrus, kus käidavus on kõige suurem. Nägin, et olukord võib muutuda isegi mõne tunni jooksul,“ rääkis laupäeval kõnniteede libedusetõrjet uurinud Kosenkranius.

Linnapea alustas kõnniteedega tutvumist Raekülast, vaadates kahe ja poole tunni jooksul üle Mai elurajooni, ranna rajooni, kesklinna, Karja tänava, Riia maantee ja Oja tänava. „Pilt oli kell 11 ja 13 väga erinev. Karja tänaval jätsid kõnniteed kell 11 soovida, kuid pärastlõunal olid rajad juba sisse sulanud,“ lausus ta.

Pärnu sõiduteid, bussiliiklusega tänavate kõnniteid ja Rüütli tänavat hooldab TREV-2. Parkide, haljasalade ja nendega piirnevate kõnniteede korrashoiu eest vastutab sõltuvalt elurajoonist kas Pärnu Haldusteenused või SOL Baltics, kinnistuga piirnevate kõnniteede (ka bussiliiklusega tänavate kõnniteede) eest hooldusala piires eraomanikud.

Pärnu Haldusteenuste hooldatavad haljasalad asuvad kesklinnas, Riia maantee lähedal (kesklinnast Tammsaare puiestee ristmikuni), Loode-Pärnus ning territooriumil, mis jääb Rohelisest tänavast kuni Vana-Pärnu lõpuni. SOL Balticu vastutada on ranna rajooni pargid, enamik Jaansoni rajast, haljasalad Rohelisest tänavast kuni Tammiste-poolse linnapiirini, Mai ja Raeküla pargid ning vana osa mereäärsest kergliiklusteest (uuemat osa hooldab TREV-2).

Kosenkranius leidis puudusi nii Pärnu Haldusteenuste, SOL Balticsi kui eraomanike töös. „Silma hakkas Vallikäär. Üleval nõlval olid inimesed rajad sisse kõndinud, tee oli külmunud ja konarlik, tee kõrval oli lihtsam käia. Üle Vallikraavi silla Viikingi poole minnes oli lumi küll ära aetud, aga sinna polnud killustikku pandud,“ kõneles ta.

Rannapargis oli graniitkillustikku pandud ebaühtlaselt. „Kui ma eelmisel nädalavahetusel seal käisin, oli vaid lund lükatud ja graniiti ei olnud pandud,“ võrdles linnapea olukorda nädal tagasi avanenud pildiga.
Kosenkraniuse sõnul ei saa väga kurta teede lahtilükkamise üle, kuid kõnniteede libedusetõrje on lõiguti puudulik või olematu. Halba tööd teevad mõnikord nii linna lepingupartnerid kui eraomanikud. „Tase on väga erinev ja muutub pidevalt,“ tõdes linnapea ja kiitis neid kinnistute omanikke, kes juba hommikul vara on oma kinnistuga piirneval kõnniteelõigul libedusetõrjet teinud.

Linnavalitsus pole ühtegi kinnistuomanikku hooldamata kõnnitee pärast trahvinud, kuid tuletab meelde, et õnnetuste eest kannab vastutust kinnistu omanik või hooldaja. Iga päev kontrollib kõnniteede hooldamist vähemalt kaks-kolm ametnikku, kes jälgivad ka katustelt kukkuvat lund, kõnniteede lahtilükkamist ja sulaga tekkivaid jääpurikaid.

„Selge, et meie laiuskraadil ei ole talvel teede olukord päris samasugune nagu suvel. Püüame siis sellega arvestada. Igal juhul tuleks kõigil talviste ilmastikuoludega arvestada ja liikuda ettevaatlikult. Mõistame, et ilmastikuolude kiire muutumise korral ei saa teehooldajad mõne tunniga tagada ideaalseid teeseisundi tingimusi, kuid töö tuleb ära teha ja tund-tunnilt muutume hooldajate suhtes järjest nõudlikumaks,“ ütles Kosenkranius.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid