Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

21.03.2019

Pärnu linnavolikogu otsustas anda teenetemärgi seitsmele pärnakale.

Teenetemärk number 106 antakse Pärnu haigla II sisehaiguste osakonna juhatajale Katrin Antsovile neuroloogiliste haiguste kaasaegse ravi ja neuroloogia eriala arendamise eest Pärnu linnas ja maakonnas. Antsov on hoolt kandud selle eest, et neuroloogiliste haigete, eeskätt insuldihaigete vastuvõtt ja ravi oleks kiire ja efektiivne ning vajadusel saaksid nad kiiret abi kõrgema ravietapi haiglates. Rohkem kui 30 aasta jooksul Pärnumaa inimesi ravinud Antsov on kasutusele võtnud mitmeid uusi diagnostika- ja ravimeetodeid, sealhulgas neurofüsioloogia ja kompuutertomograafia.

Teenetemärgi number 107 pälvis Tallinna tervishoiukõrgkooli rektor Ülle Ernits panuse eest õendusalase kõrgharidusõppe laienemisel Pärnu linna ja projekti „Kool haiglas“ eestvedamise eest. Projekt „Kool haiglas“ on oluliselt aidanud leevendada väljaõppinud õdede puudust Pärnu linna ja maakonna tervishoiuasutustes ning avardanud pärnakate võimalusi omandada kõrgharidust kodukoha lähedal. 2018. aastal lõpetas Tallinna tervishoiukõrgkooli esimene, 27st uuest õest koosnev Pärnu õendustudengite grupp, praegu õpib Pärnu haiglas veel kaks õendustudengite gruppi.

Teenetemärgi number 108 omanik Enn Hallik on 41 aastat töötanud spordiajakirjanikuna, kirjutanud kultuuriloolisi raamatuid ja löönud kaasa kodulinna ühiskondlikus elus. Ta oli Pärnu linnavolikogu liige aastatel 1989-1997, Pärnu kahe silla jooksuringi rajamise ja populaarse jooksu üks algatajatest ning Uhtla-Rotiküla jooksu algataja. Hallik on Pärnu spordiliidu juhatuse esimees ja linna lauatenniseelu eestvedaja. Olles lõpetanud kuueköitelise raamatusarja 1944. aastal kodumaalt põgenenud eestlastest, tegeleb ta praegu Pärnumaa spordiajaloo uurimisega eesmärgiga seegi raamatuteks kirjutada.

Teenetemärgi number 109 saab Pärnu haigla vanemõde Aita Kütt taastusravi juurutamise ja kaasaegse õendus-hooldustegevuse arendamise eest Pärnu haiglas. Koos doktor Kaja Elsteiniga käivitas ta haiglas kaasaegse taastusraviosakonna, panustades liikumisravi võimaluste tutvustamisse ja uute metoodikate kasutusele võtmisesse. 2005. aastal läks Kütt vanemõena koordineerima Ravi tänaval asuva haigla õendus-hoolduskeskuse tegevust. Kütt on aastaid olnud hinnatud õppejõud Pärnumaa kutsehariduskeskuses hooldustöötajaks õppivatele õpilastele, tema kasvandikud töötavad Pärnu haiglas ja paljudes Pärnumaa hooldeasutustes.

Teenetemärk number 110 antakse Pärnu kunstide maja õpetajale Rein Laosele pikaaegse haridus- ja kultuuritöö ning panuse eest noorte juhendamisse. Saanud lavakunstikateedrist näitleja kutse, asutas Laos tollases õpilasmajas lasteteatri „Saabastega kass“. See hüüdnimi on talle külge jäänud eluks ajaks. Aastate jooksul on erinevaid nimesid kandnud õpilasteatrites näitlejameisterlikkust proovinud ligi 2000 last, mängitud on sadu etendusi, kus tuli vajadusel ise tekst kirjutada või tõlkida, lava kujundada, kostüümid kavandada ja õmmelda, liikumine ja muusika seada. Laos on innustanud õpilasi kirjutama näidendeid ja omaloomingulisi lugusid, tema õpilaste seast on sirgunud mitmeid andekaid näitlejaid.

Teenetemärgi number 111 saab Pärnu lasteaia Päikesejänku kauaaegne õppealajuhataja Maret Põlluste panuse eest alushariduse arendamisse ja lapsekeskse kasvatuse põhimõtete rakendamise eest. Aastate jooksul omandatud kogemusi üldistades ja koduloo põhimõtteid taasavastades sai Põllustest üleriigilise lapsekeskse programmi „Hea algus“ üks eestvedajatest ja tunnustatud praktikutest. Ta on õpetajate õpetaja, keda kuulavad nii kolleegid, lapsevanemad kui lapsed, sest Põllustel on alati midagi huvitavat ja kasulikku öelda.

Teenetemärgi number 112 pälvis lasteaia Päikesejänku direktor Sirje Vaikjärv tegevuse eest alushariduse arendamisel ja lapsekeskse kasvatuse põhimõtete rakendamiseks tingimuste loomise eest. Vaikjärv on koostöövõimelise meeskonna looja, eestvedaja ja juht. Tema juhtimist iseloomustab suurepärane meeskonnatöö, koostöö lastevanematega, põhjalikult läbi mõeldud majandamine ning kaasaegse õpi- ja kasvukeskkonna kujundamine. Lasteaed Päikesejänku on kujunenud programmi „Hea algus“ mudellasteaiaks, kus korraldatakse üleriigilisi lasteaiaõpetajate koolitusi. Lasteaia elu edendamiseks, personali ja lastevanemate koolitamiseks on loodud Eesti Tulevikulapse Sihtasutus.

Teenetemärgid antakse üle Pärnu päeval, volikogu esimehe ja linnapea pidulikul vastuvõtul.

Vaata lisaks: Pärnu teenetemärk


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid