Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Eesti Töötukassa
PRESSITEADE
28.03.2019

Pärnumaa töö- ja karjäärimessil on kohal ligi poolsada tööandjat, toimub digioskuste koolitus vanemaealistele ning noortele räägitakse õppimisvõimalustest

Pärnu Kontserdimajas toimub 3. aprillil Pärnumaa töö- ja karjäärimess. Kuuendat korda toimuval messil on oma tööpakkumistega väljas ligi 50 tööandjat. Tööpakkumisi on erinevatest valdkondadest - tootmisest IT-ni.

Lisaks tööandjatele on messil kohal mitmed haridusasutused, et jagada informatsiooni õppimisvõimaluste kohta. Kohal on ka erinevad organisatsioonid, kes nõustavad vähenenud töövõimega töötajate, karjääri, tööõiguse ja maksude teemadel.

Eesti Töötukassa Pärnumaa osakonna juhataja Gerli Mets ütles, et tänasel tööturul on tööandjatel suur huvi leida endale töötajaid ja seetõttu on messil ka uusi tööandjaid, kes eelmisetel kordadel osalenud ei ole. „Varasemast rohkem keskendutakse seekord messil noortele, messil on spetsiaalne karjääri ja koolide ala ning töötoad noortele,“ rääkis Mets.

Messil toimub ka 45-minutiline digioskuste koolitus. Koolitusel õpitakse kasutama ID-kaarti, saadakse aimu mobiil-ID võimalustest, digiallkirjastatakse dokumente ja pööratakse tähelepanu Eesti.ee portaalile ja teenustele. Huvilised peavad osalemiseks kaasa võtma oma ID-kaardi ja pin-1 ning pin-2 koodid.

IT oskused on tööturul järjest olulisemad ja seetõttu on vajalik enda teadmisi uuendada, värskendada oma isiklikku tarkvara. Lisaks saab töötukassa inimeste käest infot, milliseid tasuta IT koolitusvõimalusi töötukassa pakub tööl käivatele inimestele, kust peaks alustama koolituste otsimist ja mida õpetatakse.

Kontserdimaja kammersaalis saab kuulata põnevaid tööelu teemalisi ettekandeid, lisaks on võimalik osaleda messimängus. Messi uksed on avatud kella 12 – 16 ja töömess on tasuta. Pärnumaa töö- ja karjäärimessi kava ning tööpakkumised on leitavad SIIT.

Lisa saab küsida:
Haldi Rae
Eesti Töötukassa Pärnumaa osakonna tööandjate konsultant
Haldi.Rae[at]tootukassa.ee
https://www.tootukassa.ee 

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid