Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

3.04.2019

Riia maanteele pannakse ajutine sild üle kaeviku

Pärnu linnavalitsus palub autojuhtidel teeületuskohtade uuendamise tõttu tavapärasest tähelepanelikum olla, ülejärgmisel nädalal on kavas Riia maanteele paigaldada ajutine sild, kust autojuhid üle kaeviku pääsevad.

AS TREV-2 Grupp rekonstrueerib praegu seitset teeületuskohta, mis asuvad Riia maantee ja Liiva tänava, Riia maantee ja Kastani tänava, Riia maantee ja Kännu tänava, Riia maantee ja Saare tänava, Jannseni ja Havi tänava, Pika ja Pühavaimu tänava ristmikul ja Mai 28 ees. Ülekäiguradadele ehitatakse ohutussaared, paigaldatakse jalakäija teele astumisest märku andev ohutusvalgustus ja uuendatakse liikluskorraldust.

Sarnased, kollaste LED tuledega ümbritsetud liiklusmärgid on kasutusel Mai ja Laine tänava ristmikul. Seal on liiklusmärgid paigaldatud kogu tee ulatuses ja põlevad nii öösel kui päeval, uutel ülekäiguradadel süttivad hoiatustuled ainult pimedal ajal tee keskele paigaldatava liiklusmärgi ümber.

TREV-2 Grupi Pärnu esinduse juhi Andres Kogeri sõnul soovib ettevõte tööd niiviisi lõpetada, et aprilli lõpuks tuled liiklusmärkide ümber vilguksid ja mai keskpaigaks oleksid teeületuskohad koos uue tänavakatte markeeringuga valmis. Praegu on seitsmest teeületuskohast kuuel teeservadesse uued valgustid paigaldatud ja tee keskele on pandud mastid, mille külge seatakse vilkuvate LED tuledega liiklusmärgid.

Ohutussaared on jõutud ehitada Riia maantee ja Saare tänava ning Riia maantee ja Kännu tänava ristmiku juurde. Ülejäänud ohutussaared peale Kastani tänava ristmiku on kavas valmis saada järgmise nädala alguseks. Ehituste juures on kiirust piiratud kolmekümne kilomeetrini tunnis ja kehtib ajutine liikluskorraldus.

Kõige hiljem uuendatakse Riia maantee ja Kastani tänava ristmiku juures asuv teeületuskoht, sest tee alla paigaldatakse soojatoru. „Selleks, et toru saaks tee alla ühes jupis ja seda tee keskel ei jätkataks, kaevatakse Riia maanteele täies pikkuses kraav. Neljast sõidurajast kaks pannakse kinni, ühele sõidusuunale jääb kahesuunaline liiklus. Liiklus hakkab toimuma ajutise silla kaudu üle kaeviku. Kui ühel sõidusuunal on tööd valmis, võetakse ette teine,“ selgitas linnavalitsuse liiklusspetsialist Toomas Tammela.

Ajutine sild on nii tugev, et sellest pääsevad üle ka raskeveokid ja bussid. Sarnast lahendust on Tallinnas ja mujal kasutatud, kuid Pärnus on see esmakordselt.

Soojatoru on kavas paigaldada 15.-18. aprillini ehk ülejärgmise nädala esmaspäevast neljapäevani. Pärast uue soojatoru paigaldamist saab TREV-2 Grupp uuendada ka Riia maantee ja Kastani tänava ristmiku ülekäiguraja.

Kuna Pika ja Pühavaimu tänava ristmiku ülekäiguraja ohutussaar paigaldatakse tee telgjoonest veidi kesklinna poole, pandi Pika tänava Riia sõidusuunale peatumise keelumärgid. Need jäävad sinna ka pärast ehitustööde lõppemist.

Lisaks praegu uuendatavale seitsmele teeületuskohale on kavas sel aastal ohutumaks muuta Maxima kaubanduskeskuse juures asuv jalakäijate ülekäigurada ning Papiniidu-Mai, Ringi-Nikolai ja Tõstamaa keskkooli esine ristmik. Millal need tööd algavad, pole veel teada.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid