Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

03.04.2019

Ligi 600 Teeme Ära talgujuhti, kes on oma talgud aadressil www.talgud.ee üles märkinud, hakkavad tänasest saama ettevõtmist toetavaid stardipakette. Talgute kirjapanek kogub hoogu, mulluste talgute arvu järgi on selleks aastaks komplekteeritud 2100 stardipaketti.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür ütles, et talgupäeva partnerite ja vabatahtlike kaasabil kokku pandud stardipaketid on sümboolne tänu ja tunnustus talgujuhtidele nende panuse eest üle-eestilise talgupäeva õnnestumisse. „Talgujuhiks sobib igaüks, kellel on pealehakkamist ja siiras soov inimesi kaasa kutsudes midagi ühiselt kogukonna ja kodukandi heaks ära teha. Stardipakett, mis sisaldab praktilisi abivahendeid ja soovitusi talgute ettevalmistamiseks, on ühtlasi väike motivatsioonipakett ja õhina tekitaja nii talgujuhile kui ka talgulistele,“ rääkis Tüür.

Stardipaketti mahtusid esmaabitarbed, töökindad, majapidamiskindad, kaerabatoonid, pannkoogijahu, ketšup, „Indiaani tarkuste raamat“, ajakirja National Geographic Eesti värske number, ajaleht Talguline, ehitus- ja aiapoe sooduskupong, laevareisi vautšer, talgujuhi märk, kleepsud, talgukuulutused, kriisijuhis, talgujuhi meelespea jt nõuanded.

Teeme Ära meeskond kutsub üles talguid registreerima esimesel võimalusel, sest päris viimasel hetkel liitujatele ei pruugi stardipakette jaguda. Täpsema info, kuidas talgujuhid oma stardipaketid Omniva pakiautomaatidest kätte saavad, leiab Teeme Ära kodulehelt http://teemeara.ee/talgujuhile/talgujuhi-stardipakett. Fotosid Viimsis toimunud pakkimistalgutest saab vaadata http://teemeara.ee/talgulood/pildid.

Sel talgukevadel jätkub koostöös Omnivaga ka algatus, mille raames saavad talgujuhid tellida oma kogukonnale tasuta uue grupipostkasti, milles vajalik arv postkaste. Grupipostkaste jagub 150 kiiremale kogukonnale. Loe lähemalt: http://teemeara.ee/talgujuhile/postkastitalgud.

Tänavune talgukevad kulmineerub maikuu esimesel laupäeval, 4. mail peetava üle-eestilise Teeme Ära talgupäevaga, võttes fookusesse erinevad talguteemad. Koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega on sel kevadel üks üleskutse korrastada oma kodukandis laulu- ja tantsupeo tuleteekonnale jäävaid kultuuriväärtuslikke paiku.

Samuti kutsutakse eestimaalasi kaasa lööma õueraamatukogude meisterdamise algatuses ning osalema nurmenukutalgutel, mille eesmärgiks on aidata Tartu Ülikooli teadlastel hinnata meie looduse liigirikkust ja seisukorda. Kuid nagu ikka, on Teeme Ära talgupäeval teretulnud ka kõik muud tööd ja tegemised, mis kodukandis vajavad ühist ärategemist. Kõiki talguid saab kirja panna ja inimesi kaasa kutsuda talguveebis www.teemeara.ee.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik. Partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Tamrex, H&M, Vizeum, Omniva, Tele2, Nordic Hotel Forum, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA jt.

Talgute stardipakette aitasid kokku panna Tamrex, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Terviseamet, Corny, Vilma, Bauhof, Salvest, Tallink, MTÜ Lilleoru, National Geographic Eesti, Balti Logistika ja Ecoprint. Paketid toimetab talgujuhtidele kätte Omniva.

Teeme Ära talgupäev on kümnete tuhandete eestimaalaste igakevadine suursündmus, et tulla kokku ja teha üheskoos ära kodupaiga kõige vajalikumad tööd. Talgute registreerimine talguveebis algas märtsis, stardipakettide laialisaatmine ja talguliste kirjapanek saavad hoo sisse aprillist ning ühine üle-eestiline talgupäev toimub traditsiooniliselt maikuu esimesel laupäeval. 2018. aastal korraldati üle Eesti kokku 2177 talgut, millest võttis osa 53 128 inimest ehk 4% eestimaalastest.

Täpsem info: www.teemeara.ee
Tarmo Tüür, Teeme Ära talgupäeva eestvedaja,
tel 534 11020, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid