Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

03.04.2019

Kevad on käes ning lume alt välja sulanud aia- ja haljastuspraht ootab koristamist. Tuletame meelde, et puudelt langenud lehed ja muud aiajäätmed veab tasuta ära AS Ragn-Sells.

Tasuta äravedu teostatakse juhul, kui kogutud materjal on pandud konteinerisse või biolagunevatesse kilekottidesse. Tavalistesse kottidesse pandud aia- ja haljastusjäätmeid ära ei viida.

„Lehti palume koguda tühja konteinerisse või biolagunevatesse kottidesse ning seejärel äravedu tellida,“ rääkis keskkonna ja heakorra peaspetsialist Marve Virunurm. „Jäätmete äraveo soovist tuleb Ragn-Sellsi eraldi teatada, vastasel juhul vedu ei toimu,“ lisas Virunurm.

Nõuetekohaselt pakendatud puulehtede ning muude biolagunevate aia- ja haljastusjäätmete tasuta äravedu saab tellida telefoninumbril 606 0439 või e-posti teel: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Soovi korral on aias tekkinud biolagunevaid jäätmeid võimalik ka ise OÜ Paikre prügila kompostimisplatsile viia. Puuoksi, võsa, olmejäätmeid ja ehitusjäätmeid võetakse vastu tasu eest aastaringselt. Ohtlikke jäätmeid, elektroonikajäätmeid, pakendeid, paberit ja pappi võetakse vastu tasuta.

Lisaks on linnakodanikel võimalus suurpuhastusjärgne praht viia Raba tänaval asuvasse sorteerimisjaama. Sorteerimisjaamas võetakse samuti vastu nii olmejäätmeid, vanu autorehve, ohtlikke jäätmeid, mööblit kui ka biolagunevaid jäätmeid.

Audru osavallas on võimalik ohtlikud jäätmed viia kogumispunkti, mis asub aadressil Pärna allee 5b. Lavassaare ohtlike jäätmete punkt asub Lavassaare alevis, Biopuhasti kinnistul. Jäätmepunkti saab jäätmeid viia üksnes ette helistamisel. Tõstamaa ohtlike jäätmete punkti (Raba tn 1b) palutakse samuti ette helistada. Peale „Teeme Ära“ talguid, mis toimuvad 4. mail 2019, saab jäätmeid viia ka laupäeviti 10-12ni.

Muret tekitab aga igakevadine lehtede põletamine. Linnavalitsus tuletab meelde, et vastavalt Pärnu linna jäätmehoolduseeskirjale ei ole Pärnu linnas aedade ja haljasalade hooldamisel tekkinud biolagunevate jäätmete- rohi, lehed, peened oksad jne põletamine selleks mitteettenähtud kohas ja viisil lubatud. „Jäätmete põletamine on lubatud vaid Keskkonnaameti poolt väljastatud jäätmeloa olemasolu korral, kuid seda väljastatakse jäätmeseaduse alusel vaid jäätmekäitlusega tegelevatele isikutele,“ toonitas Virunurm.

Biolagunevaid prügikotte saab osta Pärnu Haldusteenuste kontorist Suur-Sepa 16 ja Pakendikeskusest Pae 1.


Gerli Kõiv
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069 
gerli.koiv[at]parnu.ee


 

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid