Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

23.04.2019

Pärnu linnavalitsus on sel aastal uuendanud Munamäe pargi mänguväljakut ja püstitanud Pilli parki jõulinnaku, värske ilme on saanud Koidula ja Brackmanni pargi pingid.

Munamäe pargi lastealal vahetati välja väikelaste karussell, paigaldati mootorratta- ja rohutirtsukujuline vedrukiik, kaks torufoni, ronimiskera, ema ja lapse kiik ja tasakaalurada. Üksteisest 25 meetri kaugusel asuvate torufonide abil saavad lapsed omavahel rääkida, tasakaalurajal on viis erinevat tasakaaluelementi.

Lisaks uuendati Munamäe pargis pinke, paigaldati uued prügikastid ja parandati mänguväljaku aktaktsioonide turvaalasid. Kavas on peenra kiviümbrist parandada.

Jaansoni raja ääres asuvasse Pilli parki püstitati koostöös Eesti Olümpiakomitee ja Coca-colaga jõulinnak, kus saab teha jõu- ja venitusharjutusi. Jõulinnaku kõrvale pandi kaks väikelaste kiiku, karussell ja vedrukiik.
Koidula ja Brackmanni pargis vahetati välja 19 pingi laudis ning puhastati ja värviti pinkide metallosa. Uuendatud pingid on õrnalt roosaka tooniga. Plaanis on korrastada Koidula monumendi juures asuvaid roosipeenraid.

Jakobsoni pargis on tööd alles ees. Pergola kujundatakse ümber, teokarbikujulised pingid puhastatakse ja pannakse neile uus laudis. Istutamisalad täidetakse kõrreliste, rododendronite ja hortensiatega.

Supeluse tänava ja Tammsaare puiestee nurgalt rannahooneni ulatuvas pargiosas on puidust terrass asendatud kiviparketiga. Terrassile paigaldatakse kohvik.

Rannahoone juures asuval laste mänguväljakul on uuendatud peenraala ja lapsevanemad saavad nüüd selle ääres istuda. Samasugused istmetega peenraalad on rannahoone ja Hedoni vahel.

Linnaaednik Anu Nurmesalu sõnul pole need ainukesed tööd, mida linn tänavu parkides ja mänguväljakutel ette võtab. Täpsemalt lubas ta rääkida edaspidi.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid