Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

25.04.2019

Pärnu linnavolikogu kiitis heaks linna ja Tartu ülikooli vahelised koostööpõhimõtted ning volitas linnapead alla kirjutama kokkuleppele, mille järgi on Pärnu linn valmis toetama ülikooli Pärnu kolledži arendustegevusi kuni poole miljoni euro eest aastas.

„Pärnu soovib olla ülikoolilinn ja pakkuda kohapeal noortele ülikooliharidust. Paraku ei ole Tartu ülikooli kolledžite rahastamine elukallidust arvesse võttes viimastel aastatel kasvanud ja kolledžite edasine tulevik on ebakindel. Ülikoolihariduse tagamiseks Pärnumaal on vaja kolledži tegevust ümber korraldada ja selle rahastamiseks on Pärnu linn valmis ülikoolile võrdsetel alustel appi tulema,“ rääkis linnapea Romek Kosenkranius.

Linna eesmärk ei ole kolledži igapäevaste kulude katmine. Lepinguga toetatakse tegevusi, mis aitavad Pärnu kolledžil kujuneda 2024. aastaks Lääne-Eesti regiooni kõrgharidus- ja kompetentsikeskuseks. Sealhulgas toetab linn õppejõudude palgapoliitika muutmist, uute õppesuundade juurutamist ja kolledži teadustööd. Ülikool võtab endale kohustuse jätkata õppetööks vajaliku riikliku tegevustoetuse eraldamist ja toetada kolledži täiendavaid arendustegevusi vähemalt sama suure summa eest kui linn seda teeb.

Lepingu järgi tegutsevad ülikool ja Pärnu linn selle nimel, et avada Pärnu kolledžis uusi spetsialistide defitsiiti leevendavaid tasulisi õppekavasid, kasvatades üliõpilaste arvu hiljemalt 2023. aastaks vähemalt 800 tudengini. Ülikool toetab Pärnu kolledži baasil teenuste juhtimise, disaini ja digilahenduste keskuse kujundamist, soodustab teadusmahuka ettevõtluse arendamist Pärnus ja Lääne-Eestis, aitab kasvatada Pärnu regiooni ettevõtete ja asutuste jaoks seni katmata „Tööstus 4.0“ ja digilahenduste võimekust ning tugevdada koostöös Pärnu turismiettevõtetega kolledži positsioone Eesti ja Läti turismikoolituse ja konsultatsiooniturul.

Kavas on laiendada ettevõtlusõpet ja panustada koos Pärnumaa Arenduskeskusega eelinkubatsiooni tegevusse. Vastavalt võimalustele osaletakse Pärnu linnale ja maakonnale oluliste ettevõtmiste läbiviimisel (ka turundus ja rahvusvahelistumine), strateegiate koostamisel ning konverentsiturismi ja linna külastuskeskkonna arendamisel. Pärnu kolledži kanda jääb põhiroll Pärnu noorte teaduskeskuse ja väärikate ülikooli tegevuse korraldamisel ning panustamine üliõpilas- ja õpilasfirmade tegevuse korraldamisse koostöös Pärnumaa Arenduskeskusega.

Koostööpõhimõtete elluviimiseks koostavad linn ja ülikool igal aastal tegevuskava koos arendustegevuse kaasrahastuse kokkuleppega, mis kinnitatakse Pärnu linnavalitsuse ja ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna nõukogu poolt.

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja Tartu ülikooli rektor Toomas Asser kavatsevad Pärnu kolledžit toetava koostööleppe allkirjastada Pärnus maikuu alguses.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid