Jäta menüü vahele

Pressiteated, uudised

30.05.2019

Laupäevast alustab Pärnu keskrannas tööd G4S Eesti rannavalve, lisaks kesklinnale muutub parkimine ranna piirkonnas tasuliseks.

Rannavalve töötab iga päev 1.-16. juunini kell 10-18, 17. juunist 18 augustini kell 10-20 ja 19.-31. augustini kell 10-18. Valvepiirkond ulatub Side tänava pikendusest naiste rannani. Lisaks suplejate ohutuse tagamisele pakub G4S Eesti rannas esmaabi. Lapsevanemad võivad rannavalvuritelt küsida laste käepaelu, millele saab oma telefoninumbri kirjutada.

„Pärnu rand on suvekülaliste vastuvõtmiseks valmis. Riietuskabiinid, pingid ja prügikastid on paigaldatud, väljakäigud avatud. Alates sellest suvest on rannavalvurite käsutuses päästepaat,“ rääkis linnavalitsuse heakorraspetsialist Piret Unn.

Uudne on seegi, et 56 rannapinki on kaunistatud lõbusate lepatriinudega. Sarnaselt eelnevate aastatega on suplusala ning surfi- ja suplusala vaheline piir tähistatud poidega.

Rannas ei tohi suitsetada ja klaastaarat kasutada. Nii nagu eelmisel aastal, heisatakse 5. juuni, ülemaailmsel keskkonnapäeval Pärnu rannas supelranna puhtust ja keskkonnasõbralikkust näitav Sinilipp.
Selleks, et puhkajad saaksid kasutada puhast Pärnu kraanivett, on Rannaparki paigaldatud kolm veepüstikut, millest tulevat vett võib nii juua kui sellega käsi ja jalgu pesta. Veepüstikud asuvad naiste ranna sissepääsu lähedal parkla nurgas, Lehe tänava pikendusel Rannahoone lähedal asuva laste mänguväljaku ääres ja Side tänava pikendusel rannas asuva parkla kõrval.

WC maja juurest mereni viiv kiirabitee on valmistatud taaskasutatud plastikust. See on laudteest vastupidavam ja näitab, kuidas on võimalik keskkonnasõbralikult majandada.

Pärnu kesklinnas on parkimine aastaringselt tasuline esmaspäevast reedeni kell 8-18. Laupäeval, pühapäeval ja riiklikel pühadel on kesklinnas parkimine tasuta. Parkimisaja algust kirjalikult või parkimiskella abil fikseerides võib kesklinna avalikul tasulise parkimise alal tasuta parkida tund aega ja Endla teatri ees asuval Keskväljakul kolm tundi. Silla kõrval asuvas Kalda tänava parklas on parkimine tasuta.

Ranna piirkonnas on parkimine tasuline 1. juunist 31. augustini iga päev kell 10-18. Parkimisaja algust kirjalikult või parkimiskella abil fikseerides võib ranna piirkonna avalikul tasulise parkimise alal tasuta parkida pool tundi. Tammsaare puiesteel võib parkida tasuta.

Avalikul tasulisel parkimisalal asub eraparklaid, kus kehtivad teised hinnad ja reeglid. Eraparklatest annavad märku liiklusmärgid. Kesklinna ja ranna piirkonna avalikul tasulise parkimise alal parkimiseks on Pärnu ja osavalla elanikel kõige kasulikum osta kolme kuu parkimiskaart, mis maksab 32 eurot.

Vaata lisaks:
» Pärnu rand
» Parkimine


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid