Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

30.05.2019


MTÜ Öövalgel koostöös Pärnu linnavalitsuse, Pärnu Postimehe ning Rüütli tänava ettevõtjatega korraldavad Pärnus esimese valgusfestivali „ÖÖvalgel“, mis toimub 27.-28. septembril Pärnu Vanalinnas.

Valgusfestival on ainulaadsetest valgusvisuaalsetest lavastustest ja installatsioonidest koosnev festival. Valgusfestivali omapäraks on hoonetele loodavad videomappingud, kus keskseks tegelaseks on inimene. Fookuses on etenduskunstide lühivormid, kus domineerivaks ideeks on traditsiooniliste vormide põimimine kaasaegsete tehnilis-loominguliste vahendite ja võimalustega, et sünniks elegantselt balansseeriv elamuskultuur.

Pärnu valgusfestivali etendusi saab näha Tallinna Väraval, Rüütli 25 hoonel ning Pärnu Raekoja seinal. Lisaks etendustele luuakse Rüütli tänava ja selle lähiümbruse hoonete vaateakendele Pärnus elava kunstniku Madli Lavini maalidest installatiivne kunstigalerii.

Valgusfestival "ÖÖvalgel" annab suurepärase võimaluse muhedal sügisõhtul nautida Pärnu südalinnas toimuvat luksusliku maiguga kaasaegset meelelahutust. Festivali iga teos on loodud spetsiaalselt Pärnusse, kuurortlinna arhitektuurilist ning kultuurilist omapära silmas pidades. Valgusetendused on sobilikud igaühele, kellele meeldivad visuaalselt kütkestavad lood ja hingepuudutavad elamused.

Pärnu valgusfestivali etenduste lavastaja on Kaili Viidas, audiovisuaalsed lahendused kujundab Argo Valdmaa ning etendustele loovad tekstid Ott Kilusk ning Kaupo Meiel.

Pärnu valgusfestival „ÖÖvalgel“ elluviimist toetavad Pärnu linnavalitsus, AS Pärnu Vesi, Metsä Wood, Cramo, Endla teater, Pärnu Kontserdimaja, Port Artur, Pärnu Keskus, Kaubamajakas, Paikre, Sadolin, Hansaprint, Pärnu Postimees, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Pärnu Ülejõe Põhikool, ning Rüütli tänava ettevõtjad (Väike Ingel, MUM Cafe, Siluett Eesti moe pood, Erika pesupood, Instrumentarium Optika, kohvik Mahedik, Vorstid & Vahvlud KÖÖK & BAAR, V-Butiik, Resto Bison, Cavalier meeste juuksur ja Pärnu Pildikoda.

Lisainformatsioon:
Anneli Lepp
5343 9069
parnu.valgusfestival[at]gmail.com

www.öövalgel.ee
Facebook

ÖÖvalgel

ÖÖvalgel2


Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid