Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

04.06.2019

Pärnu kesklinna kavandatava kunstihoone ja selle lähiümbruse arhitektuurivõistluse võitsid Salto AB arhitektid Maarja Kask, Ralf Lõoke ja Martin McLean, kelle võistlustöö „Sisse“ loob Pärnu kesklinna uue kaasaegse maamärgi.

„Hoone vorm on selge ja konkreetne, samas õhuline, maja põhiplaan on ratsionaalne ja igavaid koridorisüsteeme lõhkuv. Tulevane kunstihoone on ilmakaarte suhtes hästi paigutatud, mis võimaldab rajada hoone peasissepääsu juurde õhtupäikesesse avaneva terrassi. Hoonel on äratuntav sissepääs nii Port Artur 2 ette rajatava linnaväljaku kui Martensi maja juurest algava piki endist raudteetammi kulgeva jalakäijate tee poolt, kohvik ja kunstigaleriid saavad oma tegevust väljaku poole laiendada,“ iseloomustas linnaarhitekt Henri Eessalu võidutööd.

Üks võitjatest, arhitekt Ralf Lõoke pidas kõige olulisemaks seda, et kunstihoone ehitatakse kesklinna. „Loodan, et ehitate selle tõesti valmis,“ lausus ta.

Teiseks tulid BOA OÜ arhitektid Anto Savi, Jürgen Lepper, Margus Soonets ja Maiu Hirtentreu, kelle võistlustöö kandis nime „Nurgakivi“. Kolmas koht kuulus Molumba arhitektide Karli Luige, Johan Tali ja Harri Kaplani võistlustööle „Art Port“. Žürii otsustas anda ka kaks ergutuspreemiat, mille said Metusala Arhitektide Egon Metusala ja Liis Uustali „Puri“ ning Part OÜ arhitektide Siim Tuksami ja Sille Pihlaku „Pablo&Jackson“.

Pärnu linnavalitsus premeerib võidutööd 12 000, teise koha tööd 8000 ja kolmanda koha tööd 5000 euroga. Ergutuspreemiate suuruseks on 1500 eurot. Arhitektuurivõistluse korraldas Pärnu linnavalitsus koostöös Eesti Arhitektide Liiduga.

Võitlustöid hindas seitsmeliikmeline žürii eesotsas linnapea Romek Kosenkraniusega. Lisaks linnapeale kuulusid žüriisse linnaarhitekt Henri Eessalu, Pärnu Linnagalerii juhataja Alar Raudoja, arhitektid Andres Siim, Aet Ader ja Kaur Talpsep ning maastikuarhitekt Karin Bachmann.

Kunstihoone, mis koosneb galeriidest, saalidest, Pärnu kunstikooli ruumidest ja loomemajanduse rendipindadest, on kavas ehitada 2021. aastaks Pärnu kesklinna, bussijaama vastas asuvale Pikk tn 14 kinnistule. Sellega piirnevale Ringi tn 2 kinnistule on planeeritud avalik linnaväljak. Tulevases kunstihoones hakkaks ka Pärnu linnavolikogu oma istungeid pidama.

Vaata lisaks: Pärnu kunstihoone ja lähiümbruse arhitektuurivõistlus


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee

Võiduöö „Sisse
kunstihoone sisse

sisse2

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid