Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

06.06.2019

Pärnu Kesklinna Lasteaeda, Pärnu Lasteaeda Päikesejänku ja Paikuse Seljametsa Lasteaeda tunnustati ülemaailmselt tuntud ökomärgisega „Roheline lipp“, mis näitab haridusasutuse keskkonnasõbralikkust.

Roheline lipp antakse haridusasutustele, kes on kujundanud oma keskkonnahariduse strateegia, järgivad seda õppetöös, maja haldamisel ja kogu tegevuse korraldamisel ning on lisaks lastele ja õpetajatele kaasanud keskkonnategevustesse lapsevanemad ja kõik haridusasutuse töötajad.

„Eelduseks on, et keskkonnatöörühma eestvedamisel töötaks edukalt kogu kollektiiv. Tähtsateks märksõnadeks on keskkond ja säästev areng,“ selgitas Päikesejänku õppealajuhataja Maret Põlluste.

Ökomärgist „Roheline lipp“ võivad taotleda haridusasutused, kes osalevad ülemaailmses programmis Eco-Schools Global (Eestis „Roheline Kool“). Pärnu haridusasutustest on lisaks kolmele rohelise lipu saajale „Rohelise Kooli“ programmiga liitunud Pärnu Kellukese Lasteaed, Pärnu Tammsaare Lasteaed, Paikuse Lasteaed Mesimumm ja Pärnu Kuninga Tänava Põhikool.

Rohelise kooli eesmärgiks on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Programmi juhib Taani keskkonnaharidusorganisatsioon Foundation for Environmental Education (FEE), kes annab välja ka näiteks Pärnu ranna keskkonnasõbralikkust ja suplusvee puhtust näitavat Sinilippu. Eestis juhib „Rohelise Kooli“ programmi Eesti Looduskaitse Selts, tegevust koordineerib MTÜ Koolitus- ja Nõustamiskeskus HARED.

Eesti liitus programmiga 2016. aastal, selles osaleb 100 haridusasutust. Ülemaailmselt on „Rohelise Kooliga“ liitunud üle 51 000 haridusasutuse 68 eri riigist. Pärnu Kesklinna Lasteaed, Pärnu Lasteaed Päikesejänku ja Paikuse Seljametsa Lasteaed olid Pärnust esimesed, kes „Rohelise Kooli“ programmi kriteeriumid täitsid ja kaheks aastaks Rohelise lipu said.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Foto erakogust
Rohelise lipuga seisavad (vasakult) Pärnu Kesklinna Lasteaia direktor Maire Lulla, Seljametsa lasteaia õpetaja Kaire Holm, Pärnu Lasteaia Päikesejänku õppealajuhataja Maret Põlluste, Seljametsa lasteaia õpetaja Liis Osipov, Seljametsa lasteaia õpetaja Aveli Afanasjeva ja Pärnu Lasteaia Päikesejänku õpetaja Erika Talumaa. Seisavad Pärnu Lasteaia Päikesejänku õpetajad Kati Oviir ja Piret Kell. 
roheline lasteaedVeebilehel kasutatakse küpsiseid