Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

19.06.2019


Pärnu linnapea Romek Kosenkranius saatis Veeteede Ametile taotluse kehtestada Pärnu jõe sõudeakvatooriumile eripiirkond, mis võimaldaks sõudesportlastel sõuderadasid ohutult kasutada.

Vastavalt meresõiduohutuse seadusele võib Veeteede Amet määrata veeliikluse ohutuse tagamiseks eripiirkonna ja otsustada seal kehtivad tingimused. Pärnu linnavalitsuse hinnangul on seda vaja sõudekoridoris treenivate sõudjate ohutu liiklemise tagamiseks ja intsidentide minimaliseerimiseks.

„Sõudjad liiguvad paadis selg ees ja ei märka alati lähenevat veesõidukit, samuti on algajate sõudjate jaoks lainekartus seoses paadi ümberminemisega väga suur ning neil puudub kogemus enda ümber toimuvat nii hästi tähele panna,“ selgitas Kosenkranius.

Linnavalitsus soovib tagada Pärnu jaoks väga olulise spordiala ohutut arengut. Eripiirkonna kehtestamine võimaldaks eraldada sõudjate ja teiste veesõidukite liikumisala ning sunniks teisi veesõidukite juhte sõudjatega arvestama.

Koostöös sõudeklubidega on linnavalitsus jõudnud seisukohale, et eripiirkond tuleks kehtestada Pärnu jõe Rääma linnaosa poolsest kaldast kolme-nelja sõuderaja ulatuses. Kõige ohutum igapäevaste treeningute läbiviimiseks oleks neli sõuderada, kus sõudjad saaksid koos saatjakaatriga ohutult liikuda.

Linnavalitsus on valmis tellima eripiirkonna kehtestamiseks navigatsiooniprojekti ja tegema koostööd eripiirkonna tähistega märgistamisel. Kontrolli kehtestatud nõuetest kinnipidamise üle hakkavad teostama politsei ja Veeteede Amet.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid