Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

24.06.2019

Teaduskooli Jaan Tallinna stipendium on mõeldud osalemiseks kas 16.–20. septembrini või 27. septembrist 1. oktoobrini Tšehhis Prahas toimuval Center for Applied Rationality (CFAR) korraldatud ratsionaalsusseminaril.

Ratsionaalsusseminaride eesmärk on aidata osalejatel aru saada oma otsustest ja käitumisest ning saavutada nende üle parem kontroll. Õpetatavad meetodid on inspireeritud tõenäosus- ja otsustusteooriast ning kombineeritud kognitiivteadustel põhinevate järeldustega selle kohta, kuidas inimeste aju tegelikult töötab ning kuidas seda saab paremaks treenida. Ratsionaalsustehnikad aitavad teha täpsemaid ennustusi, vältida enesepettust ja motiveerida end paremini tegutsema. Seminaridel käsitletakse näiteks seda, kuidas hinnata eri allikatest (näiteks kõhutunne, analüütiline mõtlemine ja teiste arvamused) pärinevaid vastuolulisi intuitsioone, kuidas oma harjumusi ümber kujundada ning kuidas õppida kiiremini uusi oskusi.

Ratsionaalsusseminari esimesel päeval toimub avamis- ja tutvumiskohtumine, kus kõigil on võimalik korraldajate ja teiste osalejatega tuttavaks saada. Järgmised neli päeva on tihedalt sisustatud tundidega. Seminari viimane päev on pühendatud eelmiste päevade jooksul omandatud materjali ning vilumuse süstemaatilisele analüüsile ja rakendamisele. Seminar lõpeb seltskondliku üritusega, kuhu kaasatakse ka varasematel seminaridel osalenud isikuid, kes jagavad oma kogemusi õpitu ellurakendamisest.

Välja antakse kuni viis stipendiumi, mis katavad sõidu- ja ööbimiskulud, osavõtutasu ning seminariaegse toitlustuse.

Kandideerima on oodatud 18–40-aastased Eesti kodakondsusega ühiskondlikult aktiivsed isikud, kes on edukalt osalenud riiklikel ja/või rahvusvahelistel olümpiaadidel, võistlustel ja/või teadustööde konkurssidel. Loe stipendiumi ja seminari kohta täpsemalt Tartu Ülikooli teaduskooli veebilehelt ja teaduskooli blogist

Kandideerimisdokumente saab esitada 8. juulini.

Stipendiumikomisjon teeb avalduste põhjal valiku 12. juuliks ja annab sellest kandidaatidele teada e-kirja teel. Enne seminaril osalemise lõplikku kinnitamist teeb CFAR-i kontaktisik iga kandidaadiga Skype’i teel intervjuu, mille käigus hinnatakse osaleja sobivust ja antakse talle üksikasjalik ülevaade seminarist.

Osalejate seminarile lähetamise korraldab TÜ teaduskool.

Lisateave: Marek Järvik, Tartu Ülikooli teaduse populariseerimise peaspetsialist ja teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 517 7091


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid