Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

03.07.2019

Juulikuu igal laupäeval on Pärnu linna külalistel võimalus osa saada inglise keelsetest linnatuuridest „Trust me I’m a local“ , mida juhendavad kohalikud Pärnu entusiastid.

„Tuurid teeb eriliseks asjaolu, et juhendajateks on üksteist Pärnu aktivisti, kes armastavad oma kodulinna ning soovivad jagada oma kogemusi ja lapsepõlve mälestusi ka külalistega,“ rääkis linnavalituse turismispetsialist Ave Lääne.

Tasuta tuurid saavad alguse Pärnu Külastuskeskuse juurest, Uus tn 4 ja kestavad poolteist tundi.
Linnatuurid on jagatud kolme teemagruppi- peretuur, elustiili tuur ja õhtutuur.

Laupäeviti kell 11.00 on huvilistel võimalus osaleda peretuuridel, mille käigus külastatakse erinevaid mänguväljakuid ja põnevaid kohti lastega peredele.

„Mulle meeldib Pärnu kui elukeskkond ning hea meelega jagan seda rõõmu ka meie külalistega. Töötades ise erinevates Eestimaa paikades, siis üha rohkem naudin seda rohelust, lühikesi vahemaid ning turvalist keskkonda lastega perele,“ rääkis üks peretuuri läbiviijatest Jaanika Rannula.

Kell 15.00 saavad alguse elustiili tuurid jalgratastel. Tuurijuhi eestvedamisel sõidetakse läbi idüllilise Pärnu, et külalistele näidata kodulinna rohelisi parke, päikeselist randa ja kaunist arhitektuuri.

Alates kell 22.00 on tuuri osalejatel võimalus nautida õhtuse Pärnu ilu. Välja on valitud kaunimad kohad romantikutele päikeseloojangu nautimiseks ning tutvustatakse ka kohalike meelispaiku vaba aja veetmiseks.

„Ekskursioon kohalikuga on maailmas järjest suuremat populaarsust koguv tegevus, kus piirkonna inimesed näitavad enda jaoks olulisi kohti ja jagavad infot, mida ei pruugi internetist või raamatust leida. Kui klassikaline linnatuur keskendub tihti linna minevikule, siis tuur kohalikega tutvustab rohkem linna olevikku ja tulevikku,“ arutles abilinnapea Rainer Aavik.

„Tuuri läbiviijad on väga erinevate elualade esindajad, on kunstnikke, turundajaid, õppejõude jne. Kuna tuuride täpne marsruut ei ole paika pandud, siis olen kindel, et iga retk saab olema omamoodi põnev ja kindlasti omanäoline,“ lisas Lääne

Esimene linnatuur toimub juba sel laupäeval, 6. juulil algusega kell 11.00.
Lisainformatsiooni leiab visitparnu.com kodulehelt.

Gerli Kõiv
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069 
gerli.koiv[at]parnu.ee

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid