Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

01.08.2019

Pärnu linnavalitsus hakkab linna üldhariduskoolides õppivate hariduslike erivajadustega (HEV) õpilaste õpitingimusi parandama, kohendades seitsmes koolis ruume, ostes 11 kooli HEV õpilaste jaoks sobivat mööblit ja seadmeid ning hankides 11 kooli kaasaegseid õppe- ja abivahendeid.

Kokku kulub selleks 402 022 eurot, millest 341 719 euroga toetab sobivate väikelahenduste loomist sihtasutus Innove ja 60 303 eurot võetakse Pärnu linna eelarvest. Ettevõtmisest saab kasu 13 kooli, tööd on kavas lõpetada hiljemalt järgmise aasta 30. septembriks.

„Kõik koolid vaatasid oma ruumid üle, et grupitööks, individuaalõppeks või eriklassi jaoks sobivaid ruume leida. Ei piirdutud üksnes koolimajadega, kus on vähe ruumi, ka õues on sobivaid lahendusi leitud,“ ütles linnavalitsuse kaasava hariduse spetsialist Terje Jürivete, kelle eestvedamisel lisaraha leiti.

Mai koolis on kavas õpetajate tuba poolitada, et eriklassi jaoks ruumi juurde saada. Õuealale püstitatakse ronila ja kiiged.

Paikuse koolis renoveeritakse kahe klassi vaheline ruum individuaal- või rühmaõppe tarbeks. Raeküla koolis tehakse saalitagustest ruumidest eriklass, renoveeritakse individuaalõppe ruum ning remonditakse eriklassi kõrval asuv WC.

Kuninga tänava põhikoolis kaetakse kahe klassi seinad heli summutava materjaliga, Kuninga tänava kooli ja Päikese Kooli rajatakse meelteaed. „Õpilased saavad erinevaid taimi ja kattematerjale katsuda, kompida ja kuulata. Näiteks on tuulekelladel erinevad hääled. Meelteaed on teraapiliste omaduste ja eesmärgiga aed, mis on suunatud tunnetusprotsesside, emotsionaalse tasakaalu, füüsise ja sotsiaalsete oskuste arendamisele,“ selgitas Jürivete.

Täiskasvanute gümnaasiumi välistrepile paigaldatakse käsipuu ja kaldtee. Rääma kooli hoovi tehakse õuesõppe klass ja jõukompleks.

Loodavate ja olemasolevate eriklasside sisustamiseks ostetakse reguleeritava kõrgusega toole, kott-toole, laudu, klassitahvleid, projektoreid, arvuteid, kõlareid, kõrvaklappe jpm, mida koolid HEV õpilaste õpetamiseks soovisid.

„Üks põnevamaid asju on kindlasti Vanalinna kooli CNC pingi klass, mida hakkaksid ka teised koolid kasutama. Näiteks võivad pervasiivse arenguhäirega lapsed olla üle keskmise intellektiga, kuid neile ei pruugi sobida aastatepikkune õpe kutsekoolis. 11 arvuti ja kahe CNC pingi abil oleks ka HEV õpilastel võimalus end kutseõppeks või tööks ette valmistada,“ kõneles Jürivete.

HEV õpilaste jaoks sobivate õppe- ja abivahenditena ostetakse näiteks ajakulumõõtureid, lauamänge, tööraamatuid, häälikupikkuste tabeleid, lausete lõpetamise ja tunnete kaarte jms. Mesilast meenutavatel põrandarobotitel on võimalik programmeerimist harjutada ning selle kaudu erinevaid aineid (näiteks geograafiat või matemaatikat) ja teistega koos toimetamist õppida.

Ärevust aitavad leevendada jalgade rahustajad, raskustekid ja -vestid, stressipallid, teisaldatavad vaheseinad ja müramõõturid. Füüsilist tegevust soodustavad suusad, uisud, disgolfivahendid, hüppenöörid jpm.

„Kaasaegseid õppevahendeid on koolides praegugi, aga neid ei jätku. Innove toetuse abil astume nüüd suure sammu edasi,“ lausus Jürivete.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid