Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

MTÜ Lääne-Eesti Turism
PRESSITEADE
05.08.2019

MTÜ Lääne-Eesti Turismi poolt korraldatud konkursil „Eesti avastamata aarded 2019. Tervise- ja heaoluturism” osales kaheksa Eesti  turismipiirkonda ja -sihtkohta, kelle tervise- ja heaoluturismi tooted on jätkusuutlikud ja põhinevad sihtkoha loodus-, kultuuri- ja ajaloopärandil. Kandidaatide seast valis Eesti rahvuslik žürii välja viis finalisti, kelleks on Pärnu, Narva-Jõesuu ja Narva, Setomaa piirkond koos Värskaga, Haapsalu ja Saaremaa. Viie nominendi hulgast valib rahvusvaheline žürii võitja, kes kuulutatakse välja 26-27.09.2019 Haapsalus toimuval regionaalsel turismikonverentsil.

Laekunud taotlusi hindas komisjon, mis koosnes EASi turismiarenduskeskuse, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Eesti Spaaliidu, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži ja MTÜ Lääne-Eesti Turismi esindajatest. Sihtkohti hinnati tulenevalt taotlusankeedist ja osalemiskriteeriumitest 26 mõõdiku alusel punktiskaalal 0-5. Selle alusel moodustus pingerida, mille viis esimest pääsesid edasi teise vooru.

Komisjoni hinnangul pääsesid edasi need viis sihtkohta, kes suutsid terviseturismi temaatika hästi siduda piirkonna traditsioonide, looduse ja kultuuripärandiga. Samuti oli oluline see, kuidas loodus ja ümbritsev keskkond on seotud ettevõtluse ja teenustega. 

Komisjoni liikme, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži turismimajanduse dotsendi ja õppejõu Heli Toomani sõnul on oluline teadlik ja mitmekesine terviseturismi terviktoodete pakkumine, et sihtkohta arendatakse ja turundatakse teadlikult ja piisavalt just kui tervise- ja heaoluturismisihtkohta. Kuna turism on siiski majandusharu, siis lisaks loodusele ja keskkonnale on oluline ka sihtkohale tulev tulu, terviklike terviseturismitoodete ja -teenuste müük. Komisjon tõi ka üldiselt välja, et Eesti sihtkohtade hulgas oleks vaja tõsta üldist teadlikkust tervise- ja heaoluturismi teemavaldkonnast, mõistetest ja olemusest.

“Selle konkursi raames tehtud terviseturismi valdkonna kirjeldamine annab sihtkohale endale hea ülevaate valdkonna toodetest ja teenustest ning on aluseks tulevikus sellega rohkem süvitsi tegelemisel. Ka need sihtkohad, kes küll edasi ei pääsenud, said kindlasti kogemuse võrra rikkamaks. Augustis külastab komisjon edasipääsenud viit sihtkohta. Külaskäikude raames teevad sihtkoha esindajad esitluse piirkonna terviseturismi teenustest ja toodetest ning koos külastatakse põnevamaid objekte ja puhkealasid. Eesti rahvuslik komisjon koondab taotlusankeetide ja kohapealsete külastuste põhjal info ja edastab selle rahvusvahelisele EDEN Euroopa sihtkohtade komisjonile, kus on liikmeid nii Poolast, Kreekast, Tšehhist, Ungarist ja Portugalist,“ rääkis projekti kommunikatsioonijuht Anneli Haabu.

Konkurss on seotud Euroopa Komisjoni algatusega “European Destinations of Excellence” (EDEN), millest Eesti võtab osa seitsmendat korda. EDENi eesmärk on esile tuua  suurlinnadest eemale jäävaid unikaalseid turismisihtkohti. EDENi sihtkohtade konkurss toimub üle aasta, iga konkurss on erineval teemal. 2019 aasta teema on heaoluturism. Konkurssi rahastatakse Euroopa Komisjoni Cosme programmi raames.

Lisainfo:
Anneli Haabu
Projekti kommunikatsioonijuht
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 5270660
www.westestonia.com

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid