Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

29.08.2019

Uute laste vastuvõtmine Pärnu lasteaedadesse on häiritud, sest AS Eviko ja Eviko Ehitus OÜ ei jõua lasteaia Trall remondiga õigeks ajaks valmis ja lapsed ei saa majja kolida.

246 last mahutavas Tralli lasteaias vahetati aknaid, uuendati küttesüsteemi, paigaldati ventilatsioon, soojustatakse fassaadi ja katust ning tehakse muid töid, mis on vajalikud hoone energiatõhususe parandamiseks. Lepingu järgi tuli enamike ruumide sisetööd lõpetada 31. augustiks, et lasteaed saaks 1. septembrist normaalset tööd jätkata. Veerand ruumidest tuleb üle anda 14. septembriks, kogu ehitus 31. oktoobriks.

Ehitajad on jännis eeskätt siseviimistlusega. „Esialgu lubati, et 19. augustil saame hakata mööblit ruumidesse panema, siis 23., siis 26. augustil. Nüüd lubatakse, et kolmveerand ruumidest on valmis esmaspäevaks ja meie saame hakata mööblit paigutama. Ma ei tea, kas terviseamet lubab seda, kuid järgmisel nädalal kindlasti lapsed sisse ei pääse. Ehitaja on kogu aeg andnud erinevaid optimistlikke lubadusi, aga neist pole kinni peetud,“ kõneles Tralli direktor Külli Tiismaa.

Lasteasutuse ruumide kasutamiseks peab terviseamet andma kasutusloa. Seetõttu on raske prognoosida, kas suve algusest kodus või teistes lasteaedades olnud lapsed saavad remonditud ruumidesse kolida ühe-kahe nädala pärast või mõnel muul ajal.

Trallis on 12 rühma. Viis rühma olid suvel Ülejõe, Kadri ja Pillerpalli lasteaias, ülejäänud lapsed kodus.

„Häiritud on kogu lasteaiavõrgu vastuvõtt. Väljaspoolt Pärnu linna me praegu uusi lapsi ei võta, omavalitsuse laste paigutamisega üritame toime tulla. Kriitiline olukord kestab oletatavasti kaks nädalat, millal Tralli ruumid lõplikult üle antakse, ei tea,“ rääkis Pärnu linnavalitsuse alushariduse peaspetsialist Marga Napp.

Eile alustas lasteaed lapsevanemate informeerimist, et esmaspäeval lapsi majja tuua pole võimalik. Linnavalitsus on tegelenud nende laste jaoks kohtade otsimisega, keda koju jätta pole võimalik. Kaks Tralli rühma on valmis enda majja võtma Pillerpalli, kaks rühma Kastani, ühe rühma Tammsaare, ühe rühma Kellukese, ühe rühma Kadri ja ühe rühma Põnnila lasteaed. Lisaks võidakse osa lapsi väiksemates gruppides ajutiselt paigutada nendesse ja teistesse lasteaedadesse.

Reede õhtuks peaks lastevanematel olema selge, kuhu nad lapsed viivad. „Osa ajutistest kohtadest on kohaldatud tingimustes. Kui need pole lapsevanemale vastuvõetavad, peaks esmalt suhtlema Tralli direktoriga. Kui sellest jääb väheseks, püüab haridusosakond lahenduse leida,“ ütles Napp.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid