Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

04.09.2019

Tallinna Ülikooli Konfutsiuse instituut pakub pärnakatele võimalust õppida hiina keelt. Hiina keele tunnid hakkavad toimuma Pärnu Ühisgümnaasiumis, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis, Pärnu Koidula Gümnaasiumis ja Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis.

Hiina keele tunde viib läbi hiinlanna Huang Mei. Hiina keele õpetaja ja Pärnu koolide esimene kohtumine leiab aset sel reedel, 6. septembril. Huang Mei viib kõigis kolmes gümnaasiumis läbi näidistunni ja külastab ka kolledžit.

Sütevaka humanitaargümnaasiumi õppealajuhataja Ene Kõo sõnutsi hakkab Sütevakas hiina keelt C-võõrkeelena õppima üks grupp kümnendikke. Täpne õppijate arv selgub pärast reedest näidistundi.

Koidula kooli õppealajuhataja Ille Rohtlaan ütles, et kevadel oli Koidula koolis hiina keele õppimisest huvitatud kümmekond gümnasisti, ent kuna nüüd on lisandunud terve hulk uusi 10. klassi õpilasi, on tõenäoline, et tahtjaid tuleb juurde.

„Reedel kohtuvad õpilased hiina keele õpetajaga ja seejärel saavad nad otsustada, kas nad soovivad hiina keelt vaba valikainena õppida. Loodame, et tuleb kokku tubli keelegrupi jagu õpilasi ehk vähemalt 15 huvilist. Kui tahtjaid on rohkem, moodustame mitu keelegruppi,“ lausus Rohtlaan.

Ka ühisgümnaasiumis on hiina keel tunniplaanis valikainena. Oma huvist õppida hiina keelt on andnud teada 16 gümnasisti.

Kolledž plaanib avada vähemalt kaks hiina keele rühma: ühe vabaainena üliõpilastele ja teise täiendkoolitusena kõigile huvilistele. Kui tahtjaid tuleb rohkem, avatakse mitu õpperühma.

„See tähendab, et hiina keelt saavad kolledžis omandada kõik, kes seda soovivad. Ettevõtjad või ka teised huvilised, kes mõistavad hiina keele vajalikkust ja olulisust, on oodatud end keeleõppesse registreerima,“ teatas Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži Keelekeskuse juhataja Katrin Saks.

Eestis on viimastel aastatel hiina keelt õpetatud-õpitud mõnes gümnaasiumis ja ülikoolis.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid