Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

09.09.2019

Sel reedel Pärnu spordihallis toimuval spordimessil tutvustavad oma tegevust kohalikud treeningklubid ning spordi- ja terviseettevõtted.

Seekordne Pärnu spordimess on jagatud kahte ossa: päeva esimeses pooles (kella 9-14ni) tulevad spordihalli Pärnu üldhariduskoolide 6.-7. klasside õpilased, et võtta osa noorte tegevusmessist, päeva teine pool on mõeldud kõigile spordihuvilistele.

Messipäeva esimeses pooles on õpilastel võimalus tutvuda 14 erineva spordialaga ja osaleda näidistreeningutel.

Pärnu linnavalitsuse sporditöö peaspetsialisti Maarja Tammai sõnul on tegevusmessile valitud mitmed sellised alad, millega õpilased kehalise kasvatuse tundides kokku ei puutu.„Näiteks kiiking, õhu- ja postiakrobaatika ning agilty ehk koerasport on kindlasti laiemale ringile vähem tuntud alad. Spordimessil avaneb külastajatel tore võimalus selliseid põnevaid spordialasid proovida,“ märgib Tammai.

Tegevusmessi sihtrühm – 6.-7. klasside õpilased – on Tammai ütlust mööda tavaliselt see vanuseaste, kus noorte kehaline aktiivsus ja regulaarne treeningkoormus oluliselt langeb. Põhjuseid, miks lapsed 12.-13.aastaselt aktiivsest treenimisest loobuvad, on mitmeid. On noori, kes loobuvad trennis käimisest, sest ala ei köida enam nii palju. On ka neid, kes on proovinud mitut asja, ent ei ole oma lemmikut veel leidnud.

„Et noored ei minetaks kehalist aktiivsust, tulebki neile tutvustada erinevaid spordialasid ja treeningstiile. Pärnus saab harrastada väga erinevaid alasid, mille kõigi peale võib-olla ise ei tule. Kui noor ja sport kokku viia, loome võimaluse, et laps leiab omale uue meelepärase trenni,“ usub sporditöö peaspetsialist.

Tegevusmessile on tulemas ligemale 500 last kaheksast Pärnu koolist. Messil osalemiseks tuli koolidel end varem registreerida.

Messipäeva teises pooles (kella 15-20ni) on üritusele teretulnud sportlikku ja tervislikku elustiilist hindavad pärnakad. Siis astuvad üles erinevad klubid, toimuvad sportlikud etteasted ja treeningstiilide tutvustused. Näidistreeningutel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine

Lisaks spordiklubidele on messil väljas spordi ja tervisega seotud teenuseid või tooteid pakkuvad ettevõtted. Toimuvad loosimised.

„Õhtune osa messist on mõeldud kõigile, kes tunnevad Pärnus harrastatavate spordi- ja treeningalade vastu huvi. Eriti oodatud on siis täiskasvanud, kes tahaks kuskil trennis käia või proovida mõnd uut ala. Spordi harrastamiseks ei ole kunagi liiga hilja,“ ütleb Tammai.


Sportlikku messipäeva juhib Erik Naissaar.
Pärnu spordimess toimub teist korda.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee

P2rnu spordimess2019


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid