Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

16.09.2019


Sel neljapäeval ja reedel Pärnus toimuv Eesti IV Omavalitsuspäev toob suvepealinna arvukalt omavalitsus-, ettevõtlus- ja haridusjuhte, riigitegelasi ning organisatsioonide esindajaid nii Eestist kui välisriikidest.

Omavalitsuspäeva teemaks on „Haridus, teadus ning ettevõtlus – tee tulevikku“.

Kahele päevale jaguneva ürituse keskmes on konverents ühes paljude temaatiliste ettekannete ja paneeldiskussioonidega, kus võtab osa ligemale 200 külalist. Nende seas on Eesti ülikoolide rektorid ja õppejõud, erakondade juhid, Riigikogu liikmed, ministrid, omavalitsuste juhid ja töötajad, erinevate katusorganisatsioonide esindajad ning väliskülalised Soomest ja Lätist.

Sündmuse avapäeval toimub Pärnu Tammsaare kooli ees liputseremoonia (19. september kell 10.00), istutatakse Pärnu Rannaparki Estonia Medical Spa hoone ette omavalitsuspuu (kell 10.30) ja Pärnu muuseumis avatakse näitus „Eesti kohalik omavalitsus 100“ (kell 11.15).

Järgneb konverents Strandis, kus esimesel päeval on kavas kümmekond ettekannet ja paneeldiskussioon teemal „Haridus- ja teadussüsteemi integreeritus ning selle vastavus tööjõuturu vajadustele – mida peaks tegema õppeasutused, riik ning kohalik omavalitsus täna ning tulevikus“.

Päeva lõpetab vastuvõtt, kus tehakse teatavaks konkursi "Aasta tegu" võitja.

Konverentsi teine päev jätkub kahes paneelis: esimene võtab luubi alla hariduse, teaduse, kohaliku omavalitsuse ja ettevõtluse ning teine keskendub ettevõtlusele, haridusele, teadusele ja avalikule võimule.

Järgneb omavalitsuspäeva lõpp-istung, kus teeb muu hulgas ettekande peaminister Jüri Ratas, ettekande teevad ka paneelide esindajad ning toimub Riigikogus esindatud erakonnajuhtide paneeldiskussioon.

Üritusele paneb punkti omavalitsuspäeva korraldamise õiguse üleandmine Saaremaa vallale ja Muhu vallale.

Kõigil omavalitsuspäeval osalejail on ka võimalus külastada siinseid ettevõtteid (Metsä Wood, Wasa, Loode-Pärnu tööstusküla) ja haridusasutusi (Pärnumaa kutsehariduskeskus, Pärnu kolledž).

Üle-eestilise üritusena on omavalitsuspäeva peetud kolmel korral, Pärnus toimuv omavalitsuspäev on neljas omataoline.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid