Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

17.09.2019

Jahedad ja tuulised ilmad toovad aiaomanikele tööd juurde: puudelt pudeneb lehti ja oksi ning aias tekib suvega võrreldes rohkem haljastusjäätmeid. Pärnu linnavalitsus tuletab meelde, et kokku riisutud puulehed, oksad ja muud aiajäätmed veab tasuta ära AS Ragn-Sells.

Ilma rahata viiakse haljastusjäätmed ära ainult juhul, kui kogutud materjal on pakendatud konteinerisse, kus ongi ainult biolagunevad aiajäätmed või siis on aiajäätmed pakendatud rohelistesse biolagunevatesse kottidesse. Biolagunevaid prügikotte tasuta ei jagata, neid saab osta Pärnu Haldusteenuste kontorist Suur-Sepa 16 ja Pakendikeskusest Pae 1. 

Haljastusjäätmete äraveo soovist tuleb Ragn-Sellsi eraldi teavitada, vastasel juhul vedu ei toimu. Nõuetekohaselt pakendatud puulehtede ning muude biolagunevate aia- ja haljastusjäätmete tasuta vedu saab tellida telefoninumbril 606 0439 või e-posti teel parnu[at]ragnsells.ee.

Pärast tellimuse esitamist teatab Ragn-Sells päeva, millal vedu toimub. Soovitav on panna kotid veopäeval jäätmeveokile võimalikult ligipääsetavasse kohta.

Soovi korral on aias tekkinud biolagunevaid jäätmeid võimalik ka ise OÜ Paikre prügila kompostimisplatsile viia. Puuoksi ja muid puidujäätmeid võetakse vastu aastaringselt, aga tegemist on tasulise teenusega.

Kuigi biolagunevate aiajäätmete vedu on Pärnu linnas toiminud aastaid, ei ole kõik aiaomanikud teadlikud, et tavalistesse prügikottidesse pandud ning tänava äärde viidud aia- ja haljastusjäätmeid ära ei viida. Kokku riisutud puulehti, aiasaadusi, taimi ega oksi ei tohi ka olmejäätmete konteinerisse panna ega viia avalikesse pakendi-, papi- ja paberikonteineritesse.

Pärnu linnavalitsuse keskkonna ja heakorra peaspetsialisti Marve Virunurme sõnutsi on seda ette tulnud, et pakendikonteinerisse on visatud ka kotitäis puuelehti. „Selline teguviis ei ole õige ega kindlasti ka viisakas,“ toonitab Virunurm.

Samuti ei tohi lehekotte vedada võõrale maale ega kallata linnamaale (näiteks parki) tühjaks. „Linnamaale sokutatud lehed ei jää koristamata, aga nende kokku riisumine ja minema toimetamine on töö ja selle töö maksavad linnakodanikud ise kinni,“ nendib Virunurm.

Biolagunevate aiajäätmete tasuta veo teenus kehtib üksnes Pärnu linna kui asutusüksuse territooriumil.
Tasuta leheveo aluseks on korraldatud jäätmeveohange.

Biolagunevad kotid ja konteinereid:
Pärnu Haldusteenuste kontorist (Suur-Sepa 16) saab osta biolagunevaid kilekotte, tel 443 3877; 5300 0550, info[at]haldusteenused.ee 
Pakendikeskusest (Pae 1) saab osta biolagunevaid kilekotte, tel 442 0054, 509 4633, e-post parnu[at]pakendikeskus.ee 
Ragn-Sells' st saab tellida biojäätmete konteinerit e-postil info[at]ragnsells.ee, telefonil 606 0439 või täites vormi veebilehel

Vaata lisaks: biolagunevad jäätmed


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid