Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

20.09.2019

Esmaspäeval, 23. septembril kell 10.50 algab kalendrisügis. Pärnus langetatakse suvepealinna lipp ja teemapealinna tiitel koos valitsemissauaga rändab kolmeks kuuks Narva.

„Narva – Eesti sügispealinn 2019“ tiitli üleandmise tseremoonia toimub 23. septembril kell 19 Geneva kontserdimajas. Eestimaa suvepealinna esindab seal Pärnu abilinnapea Meelis Kukk, kes annab narvakatele üle valitsemissaua.
Lõppenud suvi tõestas taas, et Pärnu ei kanna väärikat pealinnatiitlit asjata: juuni, juuli ja august pakkusid vaheldusrikast suveilma ja mitmekesist, varahommikust hiliste tundideni kestvat kultuuriprogrammi, mis täitis linna mõnusa kuurordimeluga.

Pärnu suvises kultuuri- ja spordielus leidus midagi igale vanusele ja maitsele: toimusid filmi-, muusika-, toidu-, laste- ja tänavafestivalid ning hulgaliselt spordisündmusi, mille seas oli nii iga-aastaseid ettevõtmisi kui päris uusi algatusi.

Rõõmustamiseks annab põhjust tõik, et Pärnusse jõudis neil suvekuudel mulluse suvega võrreldes rohkem turiste. Kesklinna kail sildus suvel kolm kruiisilaeva, neljas lõbusõidualus saabub Pärnusse sügise esimesel päeval, 23. septembril.

Traditsiooniliste giidituuride kõrval käivitasid tegusad pärnakad ingliskeelsed linnatuurid „Trust me I’m a local“ ja juulikuu laupäevadel avanes turistidel võimalus avastada kuurortlinna võlusid kolmel erisisulisel ekskursioonil.
Suvi tõi uuendusi linnapildiski.

Juuni alguseks omandas osa Rannapargist uute pinkide ja kõnniteedega värske ilme. Põlistel Rannapargi puudel rippunud muuliteemalised puitkiiged tekitasid nii suurtes kui väikestes jalutajates rõõmsat elevust.
Rääma pargis avati treeningplats ja Suvituse tänavas tegi uksed lahti täiesti uus neljatärnispaa Wasa Resort.

Käesolev aasta on Pärnus kuulutatud muulide aastaks, sest muulide ehitamisest möödub 150 aastat ja nii (taas)leidsid puhkajadki sel suvel tee linna idapoolse muuli juurde. Kivimuulile viiv 463 meetri pikkune vaiadel laudtee avati juba veebruaris, ent romantilised jalutuskäigud Rannapargist muuli tippu muutusid eriti populaarseks just suvekuudel. 

Promeneerimisi soosis ka ilmataat, kes kostitas suvitajaid keskmisest soojema suveilmaga, mille sekka sattus ka vihmasemaid ja tuulisemaid päevi – nagu Eestimaa suvele kombeks. Kui lõunamaiselt kuumad päevad meelitasid Pärnu randadesse tuhandeid päevitajaid ja suplejaid, siis tuulised ilmad tõid laineid püüdma surfarid ja purjetajad. Pärnu keskplaažil lehvis sinilipp, mis näitas, et rannas on kvaliteetne vesi, suplusrand on puhas ja koristatud, siin on turvaline ja puhas joogivesi on kättesaadav.

Suvepealinna tiitlit õigustasid ka riigi ilmateenistuse andmed, mille järgi oli Eestis 2019. aasta suvel kõige soojem just nimelt Pärnus. Keskmiseks temperatuuriks mõõdeti siin 17,7 soojakraadi, mis on täpselt kraadi võrra enam kui Pärnu keskmine suvine temperatuurinäit ja kõrgem kui Eesti keskmine tänavusuvine õhutemperatuur (16,8 kraadi).

Pärnu kannab suvepealinna tiitlit aastast 1996. Saabuv, 2020. aasta suvi on Pärnule juba 25. kord olla Eestimaa suvepealinn.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid