Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

23.09.2019

Pärnu linnavalitsus kuulutas välja riigihanke Mai-Papiniidu ristmikule ja Riia maanteele Maxima poe lähedale fooriristmike ehitamiseks, uued ristmikud valmivad hiljemalt mai lõpuks.

„Kui ilm lubab, tahaks töödega valmis saada sel aastal, aga võib ka juhtuda, et lõpp jääb kevadesse,“ ütles linnavalitsuse liiklusspetsialist Toomas Tammela.

Mai ja Papiniidu tänava ristmikul paigaldatakse fooriportaalid üle Mai tänava ja poolele teele ulatuvad konsoolid Papiniidu tänavale. Fooritsüklid arvestavad sellega, et Mai tänaval on tihedam liiklus, parempöördeid ristmiku kõrval fooridega ei reguleerita. Eeskätt on fooriristmik vajalik jalakäijate ohutumaks teeületuseks, mida ka valgustuse abil parandatakse.

Maxima kaupluse lähedal Riia maantee ja Ravi tänava ristmiku juures on praegu jalakäijate ülekäigurada. Kavas on paigaldada sinna nupuga foorid, et inimesed saaksid ohutumalt üle tee minna. Foorisüsteem ühendatakse lähimate ristmike valgusfooridega, et tagada Riia maanteel autode sujuvam liikumine.

Pärnu teeületuskohtade ohutumaks muutmist toetab riik 135 000 euroga, ülejäänu lisab omavalitsus. Lisaks kahele uuele fooriristmikule on see raha mõeldud Vanalinna põhikooli juures asuva Ringi ja Nikolai tänava ristmiku ja Tõstamaa keskkooli juures asuva ülekäiguraja ohutumaks muutmiseks.

Ringi ja Nikolai tänava ristmikule ehitatakse künnis ja paigaldatakse valgustid, mis suunavad valgustuse ülekäigurajale. Liiklusmärgid ääristatakse vilkuvate tulukestega, mis hakkavad põlema pimedal ajal, kui jalakäija teed hakkab ületama.

Tõstamaa keskkooli ees asuval ülekäigurajal uuendatakse liikluskorraldusvahendeid ja paigaldatakse spetsiaalvalgustus. „Liiklusmärke ümbritsevaid vilkuvaid tulukesi sinna ei tule, kuid Tõstamaa kooli ülekäigurada on osavaldadest esimene, kus valgustus on suunatud otse ülekäigurajale. Pärnu linnas on selliseid ülekäiguradasid juba varem rajatud, nüüd hakatakse neid tegema ka osavaldadesse,“ rääkis Tammela.

Kevadel ehitati Pärnus ümber Riia maantee ja Liiva tänava, Riia maantee ja Kastani tänava, Riia maantee ja Kännu tänava, Riia maantee ja Saare tänava, Jannseni ja Havi tänava, Pika ja Pühavaimu tänava ristmikul ja Mai 28 ees asuvad ülekäigurajad. Teeületuskohtade ohutumaks muutmine on üks linnavalitsuse prioriteetidest ja selleks katsetatakse lahendusi, mida mujal Eestis veel pole.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid