Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

24.09.2019


Pärnu linnas käivitub spordil põhinev arenguprogramm SPIN, mis õpetab koolinoortele läbi jalgpallimängu sotsiaalseid oskusi.

Programm paneb suurt rõhku noorte omavahelisele võistkonnatööle, arendab lastes enesekontrolli ja õpetab neid juhtima emotsioone, lahendama konflikte ja seadma eesmärke.

SPIN programmiga saavad liituda 9-12aastased Pärnu koolide õpilased. Lastest moodustatakse treeninggrupid, neid juhendavad jalgpallitreener ja abitreener. Noored osalevad jalgpallitreeningutel, millele lisanduvad spetsiaalselt programmi jaoks loodud sotsiaalseid ja enesejuhtimise oskusi arendavad töötoad.

Programm on osalejatele tasuta.

Pärnu linnavalitsuse üldhariduse peaspetsialisti Virve Laube sõnutsi ühines Pärnu linn algatusega eeskätt seepärast, et tegemist on ennetusprogrammiga, mille mõte on lisaks spordiga tegelemisele arendada noortes sotsiaalseid oskusi ja vähendada nende riskikäitumist.

„SPIN programm pakub lastele korraga kahte olulist asja: spordi tegemise võimalust ja kasulikke arendavaid tegevusi. Jalgpall on hea viis saada noortega kontakti, innustada ja julgustada neid liikuma, ent samas saame suunata lapsi läbi jalgpallimängu oma oskusi ja käitumist adekvaatselt hindama,“ märkis Laube.

2015. aastal alguse saanud SPIN-programm tegutseb Eestis veel viies Tallinna linnaosas, Viimsis, Keilas, Tartus, Kohtla-Järvel ja Narvas.
Kokku osaleb SPIN programmi treeninggruppides mitusada noort. Iga grupiga töötab tipptasemel jalgpallitreener ja noorsootöö taustaga abitreener.

„Meie senised kogemused kinnitavad, et SPIN aitab noortel elus edasi. Programmi mõju uuring kinnitab, et osalejad parandavad õpitulemusi ja koolis käitumist, tugevnevad prosotsiaalsed hoiakud ning noored võtavad vähem riske. Meie tegevus toetab peale kogukonna turvalisuse ja sportlike eluviiside edendamise ka koolide tegevust, seda eeskätt just laste üldpädevuste arendamisel,” ütles programmi tegevjuht Keit Fomotškin.

2018. aastal arvati SPIN programm teist korda Euroopa 20 parima jalgpallipõhise ühiskondliku algatuse hulka. SPIN programm on valitud ka Eesti aasta vabaühenduseks.

Pärnu SPIN programmi rahastab Pärnu linn, kaasrahastajad on Euroopa Sotsiaalfond ja siseministeerium. Programmi elluviimist toetavad ka UEFA Foundation for Children, Briti Nõukogu ja Heateo Mõjufond.

Pärnu SPIN programmi avaüritus toimub homme, 25. septembril kell 15.00-16.30 Pärnu Tammsaare koolis.

Programmi avavad Pärnu linnapea Romek Kosenkranius, jalgpalliklubi Pärnu Vaprus tegevjuht Karl Palatu ja Pärnu politseijaoskonna piirkonnavanem Karin Uibo.


Lisateave SPIN programmi kohta:
Andrei Liimets
SPIN-programmi kommunikatsioonijuht
andrei[at]spinprogramm.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid