Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

25.09.2019

Pärnu linn toetas maailmakoristuspäeval prügi koristanud kohalikke talgulisi jäätmeveo korraldamisega. Kokku veeti Pärnu erinevatest talgukohtadest ära ligemale kolm tonni prügi.

Pärnu linnavalitsuse keskkonna ja heakorra peaspetsialisti Marve Virunurme sõnutsi pole see lõplik kogus, kuna päris kõigist kohtadest ei ole veel jõutud kokku kogutut ära toimetada.

Maailmakoristuspäeva puhul korjasid avalikest kohtades prügi Pärnu Vabakooli, Raeküla, Kuninga, Rääma ja Vanalinna põhikooli õpilased, Koidula, Sütevaka ja Ühisgümnaasiumi noored, Päikese kooli (Pärnu Toimetulekukool) koolipere ning osavaldades Audru ja Tõstamaa koolide õpilased.

„Tore, et inimesed hoolivad oma elukeskkonnast ja et noored tahavad puhtama ümbruse heaks ise midagi ära teha. Ma siiralt loodan, et talgutel osalemise kogemus õpetab noortele korraarmastust ja lugupidamist looduse vastu,“ märkis Virunurm.

Avalikku ruumi koristati nii maailmakoristuse ametlikul päeval 21. septembril kui ka mitmeid päevi enne seda.

„Pärnu Täiskasvanute gümnaasium korraldas oma koristuspäeva juba 18. septembril, kuid suurem osa koole tuli koristustöödeks välja reedel, 20. septembril ja mõnel pool tehti tööd mitu päeva. Näiteks surfarid puhastasid randa paar päeva,“ sõnas Virunurm.

Linna heakorrateenistus aitas korraldada talguliste korjatud prügi äraviimise. „Kõik koolid seda ei soovinud, kuna laste korjatud prügikogused ei olnud nii suured, ent oli ka vastupidiseid näiteid: paar kooli andsid teada talgutööde käigus avastatud suuremast prügikogusest, mida lapsed käsitsi ei oleks jõudnud ära kanda. Sellistest kohtadest laseb linn risu ära koristada,“ ütles Virunurm.

Konteinerid paigaldas talgukohtadesse AS Ragn-Sells, prügi vedas ära OÜ Paikre.

Pärnu linn toetas ka mullust maailmakoristuspäeva, „Teeme ära“ talguid on linn toetanud prügiveo organiseerimisega mitmel korral.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid