Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

30.09.2019

Pärnu Kesklinna silla lähedal asuvat Tallinna maantee ning Jannseni ja Rääma tänava ristmikku hakkab laiendama AS TREF Nord, tööd on kavas lõpetada hiljemalt järgmise aasta 15. maiks.

Ristmiku uuendamiseks korraldatud riigihankel osales viis ettevõtet. Neist kolme pakkumused tunnistati tingimustele vastavaks. Odavaima pakkumuse esitas TREF Nord, kelle pakkumus oli koos käibemaksuga 2 025 337 eurot.

„Jannseni tänava ristmik on üks kõige suurema liiklusintensiivsusega ristmikest Pärnu linnas,“ ütles abilinnapea Siim Suursild. „Tuginedes OÜ Liikluslahendus ettepanekule püüab linnavalitsus võtta renoveerimise käigus olemasolevast ristmikust maksimumi, et tagada sujuvam liiklusvoog, eriti hommikustel ja õhtustel tipptundidel kell 7.30-8.30 ja 16.30-17.30. Praegu võib järjekord Vana-Pärnu poole pöörajate tõttu ulatuda kuni sillani, tulevikus saavad ka Tallinna ja Rääma tänava suunas sõitjad sujuvamalt liikuda.“

Renoveerimise käigus vahetatakse välja ristmiku all olevad vee- ja kanalisatsioonitorud ning vaadatakse üle muud kommunikatsioonid. Ristmik saab uue foorisüsteemi, ohutussaared ja ülekäigurajad.

Kõige suuremaks muudatuseks on sillalt väljuvale suunale ehitatav täiendav sõidurada Vana-Pärnu poole. Praegu on võimalik Vana-Pärnu poole pöörata ühel, tulevikus kahel sõidurajal. Samuti muudetakse sujuvamaks Vana-Pärnu poolt silla poole pööramine.

Koos ristmiku uuendamisega tehakse mõlemal pool Rääma tänavat korda kõnniteed ristmikust Aru tänavani ja Jannseni tänava jõepoolne kõnnitee ristmikust Uus-Sauga tänavani.

Ehitustööde ajal ristmikku täielikult kinni ei panda. Erinevad sõiduread võivad olla suletud ja ristmiku läbilaskevõime piiratud. Ka bussiliiklus jääb samaks. Kui tööd katkevad kauemaks kui 14 päevaks, peab ehitaja kaevikud kinni ajama ja teekatte ajutiselt taastama.

Muutuvate ilmade tõttu on keeruline ennustada, millised tööd õnnestub teha enne talve saabumist ja millised jäävad kevadesse. 15. mai on ristmiku uuendamise lõpptähtaeg, kuid tööd võivad saada valmis ka varem.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid