Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

02.10.2019

Valminud on Pärnu haridusteenuseid analüüsiv uuring, mis võtab luubi alla Pärnu linna, maakonna ja ühinenud osavaldade lasteaedade ja koolide õpilaste arvu kuni aastani 2040.

Pärnu linnavalitsuse haridusnõuniku Katrin Markii sõnul näitab vastvalminud uuring seda, et uusi lasteaia- ja koolikohti ei ole Pärnus lähema kümne aasta ega ka 20 aasta jooksul tõenäoliselt juurde vaja.

„Saime analüüsiga kinnitust, et olemasolev haridusvõrk on optimaalne ja et meil ei ole lähemate aastate jooksul vaja juurde luua täiendavaid lasteaiakohti. Pigem on järgmise 5-10 aasta jooksul lasteaedades tekkimas vabu kohti,“ tõdes Markii.

Mis puudutab põhikoole, siis hetkel ja ka lähemal paaril aastal on linnas asuvates põhikoolides veel ruumiga kitsas käes, kuid juba viie aasta pärast põhikooliõpilaste arv langeb ja kaob vajadus piirnormist suuremate klasside järele.
Õpilaste arvu muutumine toob teatud muutusi ka gümnaasiumiastmes.

„Ca 5-6 aasta pärast, kui tänased lasterohked põhikooliklassid jõuavad gümnaasiumiikka, pürib gümnaasiumidesse oluliselt rohkem lapsi kui täna. See tõus möödub mõne aastaga, järgneb õpilaste üldarvu langus ja seejärel stabiliseerumine,“ sõnas Markii.

Haridusnõuniku hinnangul ongi Pärnu hariduselu suurimaks väljakutseks toimetulek demograafilisest olukorrast tingitud tõusude ja langustega. „Samas on heaks üllatuseks see, et laste arvu tõusud ja langused ei ole sedavõrd teravad, et oleks vaja haridusvõrgus drastilisi reforme vaja läbi viia. Kui aga vaadata osavaldasid, siis väikese Tõstamaa Keskkooli gümnaasiumiosa tulevik on muidugi omaette küsimus, samas teeb heameelt Audru ja Paikuse noor ja lasterikas kogukond,“ kinnitas Markii.

Uuring nimega „Pärnu haridusteenuste (alus-, üld-, kutse ja esimese taseme kõrg- ja huviharidus) vajaduse prognoos 2019-2040“ analüüsis kohalike asuvate haridusasutuste täituvust ja tulevikuperspektiive.

Seniajani tugines linn 2010. aastal koostatud Pärnu maakonna koolivõrgu analüüsi prognoosile. Kuna aga 2018. aastast on Pärnu koolivõrku liidetud Audru, Paikuse ja Tõstamaa koolid, tekkis vajadus prognoose uuendada ja luua pikaajalisem vaade.

Pärnu haridusvõrgu analüüsi koostas linnavalitsuse tellimusel osaühing Cumulus Consulting.


» Uuringu kokkuvõte
» Pärnu haridusteenuse vajaduse prognoos aastani 2040


Lisainformatsioon:
Katriin Markii
Pärnu linnavalitsuse haridusnõunik
5258550
katrin.markii[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid