Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

02.10.2019

Muulile viiva kergliiklusteega avamisega alanud Pärnu muulide 150. juubeliaasta on jõudmas vahefinišisse: juubeliaasta puhul Rannaparki riputatud kiiged on talvekorterisse viidud ning täna võetakse Rüütli ja Pühavaimu tänava nurgal maha näitus „Pärnu Muulid 150“.

Need sammud ei tähenda seda, et aastapäeva tähistamine oleks päris lõppenud, kuna üks muulidega seotud ettevõtmine on tänavu veel tulekul.

Pärnu muulide juubeliaasta startis veebruaris, kui avati idapoolsele muulile viiv kergliiklustee. 463 meetri pikkune ja kolme meetri laiune istepinkidega puidust tee võimaldab jalakäijail ja rattureil pääseda sõltumata aastaajast kuiva jalaga Tervise spaahotelli tagant liivaranda ja muulile.

Uuel kergliiklusteel liigub iga ilmaga palju inimesi, kuid iseäranis menukaks kujunesid muuli, supelranna ja Rannapargi vahelised promeneerimised kevadel ja suvel. On ju Pärnu muulid, eriti just idapoolne neist, üks kuurortlinna imposantsemaid vaatamisväärsusi.

Juubeliaasta tähistamine jätkus mai alguses Rüütli ja Pühavaimu tänava nurgal avatud näitusega „Pärnu Muulid 150“. Üheksaruutmeetrises klaaskuubikus möödujaid paelunud installatsioonnäitus andis ülevaate kohalike muulide ajaloost ja legendist. Näituse üheks osaks olid ka muuli piltidega postkaardid.

Näituse kujundasid teatrikunstnik Liina Unt ja disainer Katre Rohumaa, tekstid kirjutas kunstiteadlane Karin Paulus.

Lisaks näitusele riputati kevadel Rannaparki kaheksa käsitsi maalitud muuliteemalist puidust kiike. Kiikedele olid jäädvustatud nii kunstiteosed kui ka toredad mõtteterad. Kiiged valmistas linnavalitsuse tellimisel disainibüroo Vaas&Vaas. Maalide autor on kunstnik Helje Vaas.

Rannapargi kiikedele sarnased kiiged jõudsid kingitusena ka Pärnu sõpruslinnadesse Soomes. Augusti lõpus riputati sinistes toonides Pärnu-teemalised kiiged Riia kesklinna Kronvalda parka. Riialaste seas palju elevust tekitanud kiiged on veel praegugi Kronvalda pargis üleval, sest need on osa Pärnut reklaamivast turunduskampaaniast.

Pärnus jätkab linn kiigetraditsiooni juba tuleval aastal, siis pannakse siinsetesse parkidesse üles tänavusest rohkem kiikesid.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid