Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

02.10.2019

Pernova hariduskeskus ja Paikuse huvikool hakkavad koolitama loodus-, täppisteaduse- ja tehnoloogiavaldkonna (LTT) huviringide juhendajaid.

Tasuta koolituse eesmärk on tõsta Pärnu piirkonnas LTT huviringide kvaliteeti ja valikut ning tuua kohalikku huviharidusse juurde koolitatud ringijuhte.

Koolituse sihtrühm on Tartu ülikooli Pärnu kolledži tudengid, Pärnumaa kutsehariduskeskuse gümnaasiumijärgse õppe ja Pärnu Saksa tehnoloogiakooli õppurid, gümnasistid ning täiskasvanud, keda huvitab LTT valdkond ja töö 7-19aastaste noortega. Õppima tulijatelt eeldatakse valmisolekut alustada 2020. aastal huviringi juhendamisega.

„Ootame koolitusele ausaid, avatud, loovaid, algatusvõimelisi, koostöövalmeid, hea otsustus- ja kohanemisvõime, suhtlemisoskuse ja pingetaluvusega, sallivaid, tasakaalukaid, järjekindlaid ja vastutustundlikke inimesi, kes soovivad töötada laste ja noortega. Meie koolituse käigus omandab tulevane ringijuhendaja esmased teadmised ja oskused LTT valdkonna huviringi käivitamiseks ja selle juhendamiseks,“ sõnas Pernova hariduskeskuse direktor Kaire Mertsin.

Koolitus annab ülevaate huvihariduse õppetöö üldisest korraldusest ja õiguslikust raamistikust ning vajalikust dokumentatsioonist. Jagatakse näpunäiteid ja soovitusi, kuidas luua noori inspireerivaid ja paeluvaid õpikeskkondi. Koolitusel kõneldakse ka huvitegevuse praktilisest poolest – näiteks huvihariduse rahastamisest, huvitegevuse turundamisest, projektitaotluste ja aruandluse koostamisest.

Koolitusel osalemiseks tuleb end registreerida. Kirja saab end panna 6. oktoobrini.
» Registreeri

Tulevaste ringijuhendajate esimene kokkusaamine toimub 9. oktoobril kell 16.30–19.00 Pernova loodusmajas.

Edaspidi hakkavad ringijuhtide koolitustunnid toimuma Pernova hariduskeskuses ja Paikuse huvikoolis. Praktiline osa koolitusest möödub mõne huviringi juhendaja või õpetaja töövarjuna ja koolitusel osalejail on ka võimalus ise tunde läbi viia.

Koolituse lõpuks valmivad uute huviringide tegevusplaanid.

Koolitust korraldavad Pernova hariduskeskus, Eesti teadushuvihariduse liit ja Paikuse huvikool. Ettevõtmist toetab Pärnu linn.Lisainformatsioon:
Kaire Mertsin
Perniva hariduskeskuse direktor
5569 7597
kaire.mertsin[at]pernova.ee
www.pernova.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid