Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

04.10.2019

Pärnu linnavalitsuse ja Pärnu Kahe Silla klubi spordiüritusest „Liigume Pärnus“ võttis osa 95 inimest. Kampaanias osalenud liikusid kahe nädala jooksul aktiivselt 737 korral, läbides ühtekokku 7193 kilomeetrit.

Kõige aktiivsemaks liikujaks osutus Klaarika Prii, kes liikus ajavahemikul 14.-30. september 52 korda ja iga kord vähemalt viis kilomeetrit. Teiseks tuli Marina Ristal 39 ja kolmandaks Piret Bart 28 erineva liikumiskorraga.
Pärnu linnavalitsuse sporditöö peaspetsialisti Maarja Tammai sõnutsi oligi osalenute ülesandeks koguda võimalikult palju liikumiskordi.

„Iga liikumiskord tähendas kampaanias ühte unikaalset sisestust. Kui inimene käis näiteks jooksmas või rattaga sõitmas ära, sisestas ta väljavõtte oma liikumisäpist või aktiivsusmonitori ekraanipildi Kahe Silla klubi kodulehele ning nõnda need liikumiskorrad kogunesidki,“ selgitab Tammai.

Kuigi kilometraaž oli antud ettevõtmise puhul teisejärguline, kogunes seda Tammai hinnangul päris palju. „7193 kilomeetrit kõigiosalejate peale on päris märkimisväärne distants. See on pea sama palju kui sõita Pärnust 25 korda teise Eesti otsa Narva,“ toob Tammai võrdluseks. 

Keskmiselt liikus iga osaleja kahe nädala jooksul 10-20 korda ehk keskeltläbi kaks korda päevas. Kuigi spordiklubi kodulehel võis registreerida absoluutselt iga liikumiskorra, läksid aktiivsemate välja selgitamisel arvestusse need korrad, mil inimene liikus vähemalt viis kilomeetrit. Populaarseimaks liikumisviisiks oli käimine ja kepikõndimine, järgnesid jalgrattasõit ja jooksmine.

Algatusest võtsid osa ka ratastoolis inimesed. „Tahaksin eriliselt kiita Karel Jürisood ja Kaspar Vommi, kes olid aktiivsed ratastoolis liikujad. Erivajaduste inimeste sport ja liikumisharrastus on positiivse eeskuju näitamine ka füüsiliselt tervetele inimestele,“ märgib Tammai.

Linna sporditöö peaspetsialisti hinnangul võib Pärnus esimest korda toimunud veebipõhise liikumiskampaania õnnestunuks lugeda. „Tore oli näha, kuidas inimesed sotsiaalmeedias oma liikumisest pilte jagasid ja teisi liikuma innustasid. Üksteisele elati kogu hingest kaasa. Vaadates esikolmikusse jõudnud naiste ja teiste tublide osalejate tulemusi, jääb vaid üle loota, et inimeste harjumus aktiivselt liikuda jätkub ka pärast kampaaniat,“ ütleb Tammai.

Kõik kampaanias kaasa löönud saavad laadida Kahe Silla klubi kodulehelt alla nimelise diplomi. Iga osaleja saab preemiaks ka rullmassaaži kinkekaardi. Kinkekaardi saab nime alusel kätte Pärnu spordihalli administraatorilt.

Kõige aktiivsemad osalejad saavad kutse 10. jaanuaril restoranis Umberto toimuvale Pärnumaa ja Pärnu linna spordiauhindade üleandmise tseremooniale „Tähesära“?

Järgmine „Liigume Pärnus“ kampaania toimub tuleval aastal, kuid siis juba pisut muudetud kujul.Lisainformatsioon:
Maarja Tammai
Pärnu linnavalitsuse sporditöö peaspetsialist
444 8243, 5331 4192
maarja.tammai[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid