Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

08.10.2019

Pärnu linnavalitsus ootab kandideerima linna kultuuri aastapreemiatele. Preemiatega tunnustatakse nende Pärnus tegutsevate või Pärnuga seotud loovisikute ja kultuurikorraldajate tööd, kelle looming ja kõrgetasemeline korraldustegevus on käesoleval aastal andnud palju juurde nii Pärnu kui kogu Eesti kultuurielule.

Linn annab välja kaks kultuuri aastapreemiat - loomingu- ja korraldajapreemia.

Loomingupreemia on mõeldud autorile või interpreedile (või ka kollektiivile), kelle looming on sel aastal oluliselt rikastanud nii Pärnu kui kogu riigi kultuurielu. Korraldajapreemia saab kultuurikorraldaja (isik, kollektiiv, selts või ühendus), kelle korraldatud sündmus on tänavu märkimisväärselt rikastanud Pärnu kultuurikeskkonda ja tõstnud Pärnu mainet kultuurilinnana.

Mõlema preemia rahaliseks väärtuseks on 2000 eurot.

Pärnu abilinnapea Varje Tipp kutsub loomeinimeste panust märkama ja nende tegevust tunnustama. “Igal aastal on linnas uusi ja toredaid algatusi ning üritusi, mis väärivad tunnustamist. Kutsun märkama ja tunnustama kultuurikorraldajaid, kultuuriinimesi ja kollektiive, kelle looming on oluliselt rikastanud nii Pärnu linna kui kogu riigi kultuurielu ning kelle korraldatud sündmus on tõstnud Pärnu mainet kultuurilinnana. Läbi tunnustamise saame väärtustada nende inimeste suurt pühendumist ja panust kultuurikandjatena,” sõnab Tipp.

Aastapreemiatele võivad kandidaate esitada füüsilised ja juriidilised isikud ning isikute ühendused.

Põhjendatud taotlused tuleb esitada hiljemalt 10. novembriks kas tavaposti teel Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu linn, Pärnu linn või siis e-posti aadressil linnavalitsus[at]parnu.ee.

Kultuuripreemiate saajad valib seitsmeliikmeline komisjon, kuhu kuuluvad Pärnu linnavalitsuse kultuuri ja sporditeenistuse juhataja Andrus Haugas, ajalehe Pärnu Postimees kultuuritoimetaja Anu Jürisson, Tartu ülikooli Pärnu kolledži sotsiaaltöö lektor Valter Parve, Pärnu Kontserdimaja direktor Marika Pärk, Pärnu Koidula Gümnaasiumi õppejuht ja teatrikriitik Ille Rohtlaan ning Pärnu Kunstikooli direktor Kristel Kallau.

Tänavused linna kultuuri aastapreemiad antakse üle 5. detsembril toimuval vastuvõtul.

Linn annab kultuuri aastapreemiaid välja alates 2014. aastast. Mullu pälvis fotoalbumi ja -näituse „Pärnu 100 kodukonda“ koostamise ja väljaandmise eest loomingupreemia Andres Adamson. Korraldajapreemia sai läinud aastal Jekaterina Põldots vabaõhulavastuse “Saja-aastane öö” idee, korraldamise ja elluviimise eest.


Vaata lisaks: Pärnu linna kultuuri aastapreemiad

Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee
Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid