Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

09.10.2019

Pärnu linn kutsub üles andma teada „Pärnu aasta terviseedendaja“ tunnustuse väärilistest kodanikest.

Terviseedendaja tunnustusega väärtustatakse neid Pärnu linna elanikke, kelle tegevus on käesoleval aastal aidanud kohalikku tervise edendamise valdkonda oluliselt arendada, kes on silma paistnud ja olnud eeskujuks oma tervislike või sportlike eluviisidega. Tubli terviseedendaja võib olla üksikisik, aga see võib ka olla pere. 

Pärnu linnavalitsuse rahvatervise spetsialisti Kärolin Nirgi sõnul on terviseedendaja kaaskodanikele eeskujuks ja inspiratsiooniks. „Tervise edendamine on kogukonnas oluline ja seda saab toetada vabatahtliku tegevusega. Kui üks, kaks või enam inimesi omal initsiatiivil midagi toredat ja kasulikku ette võtavad, soovides kaaslinlaste elu paremaks muuta, siis on see meile kõigile suureks eeskujuks ja väärib ka tunnustamist,“ märgib Nirk.

Rahvatervise spetsialisti selgitust mööda võib aasta terviseedendaja kandidaadi tegevusest olla sündinud mõni suurem sündmus, ent see võib olla ka igapäevane väike toimetamine oma kodukonna hüvanguks. „Oluline on, et inimene või inimesed teeksid toredat ja head oma vabast tahtest ja soovist muuta midagi paremaks,“ täpsustab Nirk.

Aasta terviseedendaja kandidaate saavad esitada kõik soovijad.

Ettepanek(ud) koos põhjendustega tuleb saata Pärnu linnavalitsusele (märgusõna „Edendaja“) posti teel, tuua linnavalitsuse infolauda või saata e-posti teel aadressil linnavalitsus[at]parnu.ee.

Kandidaate saab esitada 30. oktoobrini. Aasta terviseedendaja valib välja erinevate organisatsioonide spetsialistidest moodustatud tervisenõukogu.

Aasta terviseedendajat tunnustatakse Pärnu linnavalitsuse tänukirja ja teemakohase auhinnaga. Tunnustus antakse üle novembris toimuval kodanikeühenduste tänu- ja inspiratsioonipäeval.

„Pärnu aasta terviseedendaja“ tunnustust antakse välja alates 2010. aastast. Mullu valiti Pärnu aasta terviseedendajaks sünnitoetaja ja imetamisnõustaja Hele-Riin Verlin.


Vaata lisaks: Pärnu aasta terviseedendaja


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid