Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

15.10.2019

Pärnus pakutakse käimasoleval õppeaastal koolinoortele enneolematult palju erinevaid reaal- ja loodusainete kursuseid, mis annavad õpilastele võimaluse avardada oma silmaringi, teha ise laborikatseid ja saada juurde selliseid teadmisi, mida tavalises koolitunnis ei kuule.

Tartu ülikooli Pärnu kolledži juures tegutsev noorte teaduskeskus ootab oma kursustele eeskätt neid 6.-12. klassi teadushuvilisi koolinoori, kes soovivad tegeleda teadustööga ja omandada aineolümpiaadidel või eksamiteks valmistudes lisateadmisi.

Teaduskeskus pakub matemaatika täiendõpet nii 6.-7. kui ka 8.-9. klassi õpilastele. 6.-7. klassi lapsed saavad kursusel lahendada geomeetria, aritmeetika, loogika ja jaguvuse ülesandeid, 8.-9. klassi õpilased lisaks veel võrrandeid ja võrrandisüsteeme.

Põhikooli lõpuklassiõpilastele pakub teaduskeskus ka füüsikateemalist kursust, mis koosneb kahest põhiteemast: mehaanikast ja valgusõpetusest. Kursusel on teadushimulisel noorel hea võimalus teha laborikatseid- ja töid ning viia ka ise kodus katseid läbi.

Kõik mainitud õppetegevused toimuvad Koidula gümnaasiumis.

Gümnasiste ootavad teaduskeskuses inimese anatoomia ja füsioloogia ning geoloogia kursused. Kui anatoomia ja füsioloogia kursusel on juba kõik vabad kohad täis, siis geoloogia kursusele saab veel tulla.

9.-12. klasside õpilastele mõeldud geoloogia kursus annab ülevaate ja põhiteadmised Maa tekkest ja arengust, mineraalidest ning kivimitest.

Kursusega antakse esmased teadmised geoloogia alustest, mis on vajalikud õpingute jätkamiseks Tartu ülikoolis loodusteaduste erialal, Tallinna tehnikaülikoolis maateaduste erialal või lihtsalt noore silmaringi avardamiseks Maa eluta loodusest.

Kursus aitab ka õpilasel valmistuda geograafia ja maateaduste olümpiaadideks. Eriti põnevaks teeb selle kursuse asjaolu, et praktiline osa õppest toimub Särghaua maateaduste õppekeskuses ning teooriatunnid Ülejõe põhikoolis.

Kõik kolledži teaduskeskuse kursused on noortele tasuta ja kursuse läbinud saavad TÜ täienduskoolitustunnistuse.

Õppes osalemiseks on vajalik registreerumine.
Täpsemat infot kursuste sisu ja registreerimise kohta leiab teaduskeskuse veebilehelt

Lisaks mainitud kursustele pakub Tartu ülikooli teaduskool koostöös Pernova hariduskeskusega 7.-12. klasside õpilastele võimalust teha ise õpikojas füüsika-ja keemiaalaseid eksperimente.

Õpikojad on mobiilsed laborid, mis liiguvad oma seadmete ja vahenditega piirkonnast piirkonda, korraldades eksperimentidel põhinevaid kursusi füüsikas nii põhikoolile kui gümnaasiumile ning keemias ainult gümnaasiumile.

Ka nende kursuste läbijad saavad Tartu ülikooli tunnistuse. Õpikojas osalemine on tasuta.

Lisainfot Pernovas toimuvate õpikodade koha jagab Pärnu linnavalitsuse üldhariduse peaspetsialist Virve Laube virve.laube[at]parnu.ee.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee
Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid